Головна Новини Сепаратистів і зрадників України судитимуть заочно

Сепаратистів і зрадників України судитимуть заочно

1406931818_180627_slavyansk_230 жовтня 2014 р. у газеті Верховної Ради “Голос України” опубліковано закон № 4448а “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини”.
Згідно з прикінцевими положеннями, зазначений закон набуде чинності завтра, 31 жовтня 2014 р.
Закон передбачає, що стосовно підозрюваного (обвинуваченого) у злочинах проти основ національної безпеки України, безпеки людства та міжнародного правопорядку судовий розгляд може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), якщо він перебуває за межами України.
При цьому справі присвоюється статус “спеціального судового провадження”.
Варто зазначити, що, згідно із законом, під час розгляду таких справ у суді обов’язковою повинен бути присутнім захисник підозрюваного.
Суд вправі винести рішення по вказаній справі заочно – за відсутності в залі суду підозрюваного.
Також даним законом передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна підозрюваного.
Варто нагадати, що 7 жовтня 2014 р. народні депутати України з четвертої спроби підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4448а. За відповідне рішення проголосували 253 нардепа при мінімально необхідних 226 депутатів.
Президент України Петро Порошенко підписав зазначений закон 21 жовтня.
Експерти зазначають, що Закон дозволяє, зокрема, притягнути екс-Президента України Віктора Януковича до кримінальної відповідальності заочно. Правоохоронні органи України порушили проти четвертого Президента України Віктора Януковича в загальній складності 6 кримінальних проваджень. Одне з них – за підозрою в організації масового розстрілу активістів Євромайдана 18-20 лютого 2014 р.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here