Головна Новини Секту Донгала кришують як провладні так і “опозиціні” депутати

Секту Донгала кришують як провладні так і “опозиціні” депутати

Я готова померти за вiру”, “Нас переслiдують, бо так написано в Бiблiї”, “Мої колiна в струпах, я молюся годинами, щоб дiстати вiд Бога винагороду за страждання”. Ці вислови співзвучні з гаслами шахідів, які готують себе до по жертви заради Ісламу, але це є цитати з розмов з членами секти Догнала.
Початок діяльності секти – 2003 рік. Її чисельність – близько 1000 осіб, які вирізняються агресивністю і мобільністю, демонструють чисельність, підвозячи людей на різні заходи. Керівник секти громадянин Чехії Антонін Ілля Догнал.

Антонін Догнал (монаше ім’я Ілля) ? самопроголошений архієпископ, патріарх самопроголошеного Візантійського Католицького Патріархату. Догналівський культ – один із проектів КГБ, клон УГКЦ і, певною мірою, ЧСВВ. Декотрі адепти «догналізму» (усі в пагонах) проголошують Догнала втіленням старозавітного пророка Іллі, хоч він таємно займається окультизмом і поширює різні єретичні вчення.

04.10.1991 парламент Чеської Республіки ухвалив так зва ний «Закон про люстрацію». Оприлюднено різні потаємні списки сексотів комуністичної Чехії. І виявилося, що Антонін Догнал був агентом російських і чехословацьких спецслужб на прізвисько «Тонек». Особова справа №23064. Він діяв як довірена особа (Duvernik) STB – чеське КГБ. Дані Тонека можна переглянути на сайті http://www.cibulka.com

Народжений: 1946 р., Глук, Чехословаччина. Священичі свячення: 1972 р. Будучи спершу римо-католицьким священиком, Антонін Догнал поводився неординарно: забороняв тяжко хворим вживати ліки, не виконував свого пастирського служіння…

Вступ до Чину св. Василія Великого, зміна обряду: 1991 р., Варшава.

Перебуваючи у василіянському новіціяті Антонін (Ілля) Догнал, спробував обманути римо-католицького оломоуцького єпископа Яна Граубнера, звертаючись до нього нібито від імені василіянського провінціала.

Дивом отримав докторат з теології у Карловому Університеті, Прага, і навіть був викладачем догматики (Пряшів, Словаччина).

У 2003 р. спробував разом з ще двома ченцями-василіянами створити власну структуру в Чехії. Не отримавши підтримки від католицьких структур, А.Догнал звернувся за допомогою до протестантської деномінації — Чехословацької Гуситської церкви, серйозно нехтуючи канонічними приписами Католицької Церкви, до якої в той момент він ще належав.

Після скасування Чеської делегатури ЧСВВ А.Догнал разом з іншими своїми побратимами-псевдохаризматиками опинився у Підгорецькому Свято-Благовіщенському монастирі оо. Василіян на Львівщині, де проводив реколекції для різних груп, готуючи помалу церковний розкол і критикуючи керівництво УГКЦ та інші церковні інституції.

Їхні «реколекції» в с.Підгірці спершу подобалися багатьом священикам УГКЦ настільки, що ті самі возили на них своїх парафіян, але досить скоро почали викликати нарікання і невдоволення: люди поверталися з них аж надміру радикалізованими в питаннях церковної політики, зі світоглядом релігійної нетерпимості.

А.Догнал часом теж поводився неадекватно. За розповідями очевидців, одного разу Догнал, наче біснуватий, дико кричачи, увірвався до монастирської кухні в одній лише спідній білизні, чим тоді досить налякав через свою психічну неврівноваженість кухарку. Після того «браття по вірі» кудись його відвезли в невідомому напрямку, майже на місяць часу, пояснюючи, що о. Ілля захворів…

2005 р. А.Догнал виключений з Василіянського Чину за провини проти монаших і церковних законів.

03.03.2008 р. Ілля Догнал і його найближче оточення – Роберт Обергаузер, Маркіян Гітюк, Методій Шпіржик (майже українські прізвища) – у Підгорецькому монастирі на Львівщині самопроголосили себе єпископами і зі своїми симпатиками утворили секту, яку назвали «Українська Правовірна Греко-Католицька Церква». Згодом очільники «догналізму» прокляли увесь провід і духовенство УГКЦ, а згодом і усієї Католицької Церкви включно з Папою Римським Бенедиктом XVI.

Єпископські свячення А.Догнала не є зафіксовані в офіційних довідниках Католицької Церкви. Цим самим порушено Партикулярне право УГКЦ і ККСЦ, а сам А. Догнал не надав жодних доказів, що проголошені ним і його співучасниками свячення взагалі мали місце.

У 2008 р. законною владою УГКЦ покараний карою великої екскомуніки (відлученням від Церкви) за незаконне присвоєння уряду та незаконне виконування служіння (порушення кан. 1462 ККСЦ); розпалювання бунту та ненависті проти місцевого ієрарха Владики Михаїла (Колтуна) і Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Любомира (Гузара) та підбурювання підлеглих до непослуху щодо них (порушення кан. 1447 § 1 ККСЦ); нанесення кривди та важкої шкоди добрій славі вищезгаданих осіб та інших ієрархів УГКЦ через наклепи (порушення кан. 1452 ККСЦ).

07.10.2008 р. Найвищий Трибунал Католицької Церкви, Апостольська Сигнатура залишила вирок Колегіального трибуналу Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ у силі, підтвердивши тим самим правосильність накладеної на них екскомуніки, тобто відлучення від Церкви.

11.08.2009 р. разом з іншими особами А.Догнал заснував «Українську Правовірну Греко-Католицьку Церкву» (УПГКЦ), кабалістичний (антикатолицький) культ у суті.

05.04.2011 р. Синод єпископів УПГКЦ оголосив про заснування «Візантійського Католицького Патріархату» та обрання Іллі Догнала першим патріархом цієї новоспеченої структури.

01.05.2011 р. А. Догнал проголосив «відлучення від Церкви Римських Пап» Івана Павла II (посмертно) і Бенедикта XVI, оголосив папський престол з цього моменту вакантним, а також закликав всіх католицьких священиків перестати згадувати в Літургії ім’я Бенедикта XVI і місцевих єпископів, стверджуючи по-сектантськи, що в протилежному випадку Літургія буде недійсною.

19.07.2011 р., пізно ввечері, стався інцидент біля приміщення колишньої каплиці оо. редемптористів по вул. Плуговій, 6, у Львові: гр.. Чехії і лідер нелегальної релігійної групи А.Догнал вдарив у голову місцеву мешканку, в результаті чого вона отримала струс мозку і забій щелепи. При затриманні працівниками міліції він вчинив опір, і лише за допомогою спецпідрозділу «Беркут» його було затримано і доставлено у Шевченківський райвідділ міліції м. Львова.

Наступного дня відбулось слухання справи за фактом чинення опору працівникам міліції при затриманні та нанесення тілесних ушкоджень громадянці Г. громадянином Чехії А.Догналом.

Суд визнав А.Догнала винним згідно ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дрібне хуліганство) і присудив йому мінімальне передбачене цією статтею покарання у розмірі трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 грн.).

Судом встановлено, що гр. Чехiї А.Догнал перебуває на територiї України незаконно, без жодних на те правових пiдстав. Рiшення суду набуло законної сили, а це означає, що лiдером секти, яка сiє в Українi ненависть, є iноземець, який порушує закони нашої країни. А.Догналу загрожувала депортація з України, але не обійшлося без втручання впливових друзів-депутатів з львівської облради.

29.03.2012 р. Конгрегація віровчення оприлюднила «Декларацію про канонічний статус самозваних підгорецьких грекокатолицьких єпископів», у якій стверджено, що Апостольський Престол «не визнає дійсності їхніх єпископських свячень та всіх свячень, ними уділених, чи які будуть уділені». Також пригадується про те, що канонічним статусом Догнала, Гітюка, Шпіржіка та Обергаузера є екскомуніка, тобто виключення з церковного сопричастя. Також звернено увагу на те, що вживання назви «католицька» групами, які не визнані авторитетною церковною владою, згідно з каноном 19 Кодексу Канонів Східних Церков, є незаконним. Конгрегація перестерігає вірних про обов’язок не приєднуватися до вищезазначеної групи і закликає молитися за їх розкаяння.

Абсурдна секта лжепророка А.Догнала «УПГКЦ», котра краде людські душі, є найбільш агресивною та скандальною на території України, її не визнає жодна традиційна християнська конфесія окрім УПЦ МП з якою сектанти підтримують тісні стосунки!

З виступів фахівців та експертів-теологів стає зрозумілим, що «група Догнала» не має нічого спільного з Католицькою церквою, в їхній науці є певні аспекти, які не узгоджуються, ані з католицькою, ані з православною доктринами чи протестантством. «Ця група показує більшість ознак тоталітарної секти. Своїм вірним вони звужують інформаційне поле, забороняючи дивитися телебачення, читати пресу, користуватися інтернетом, виключно можна користуватися їхніми ресурсами і брошурками. Це призводить до конфліктів у сім’ях, родинах. Іншим аспектом секти є використання практик близьких до гіпнозу, прямого впливу на підсвідомість», – наголошує керівник інформаційного проекту «Католицький Оглядач» о. Орест Вільчинський.

Статути релігійних організацій, які відомі як «Українська правовірна греко-католицька церква» та «Візантійський католицький патріархат», у Львівській ОДА не зареєстровані. Діяльність секти відбувається поза правовим полем України. Можна вказувати ще й на інші сприятливі для «підгорецьких» сектантів фактори. Скажімо, чимало розмов ведеться про покровителів, що їх догналівці знайшли у найвищих ешелонах влади – називаються, зокрема, імена народних депутатів як з провладного табору, так і номінально опозиційного. Цікаво, що біля їхніх церков часто можна побачити дорогі іномарки з характерними за лобовим склом синіми вимпелами і прапорцями з жовтими трьома пальцями на них, а самі ж «правовірні» в неформальних розмовах без проблем визнають покровительство з боку «націоналістичної» більшості у Львівській облраді і її лідерів, чим і пояснюється безкарність дій у Галичині чужинських провокаторів від «церкви»! пише  Поклик Нації

Як ми писали неодноразово у свої статтях, вже доведено нами що у Тернополі дійства за участю догналитів охоче підтримують деякі депутати міської ради від ВО Свобода. Також це не зареєстроване на території області релігійне угруповання вільно отримує дозволи на проведення своїх акцій в Тернополі. На них, як довела одна із останніх акції навіть не має впливу місцева міліція. 

1 коментар

  1. Добре, що висвітлюєте правду про цю секту, але не варто займатися плагіатом тут у себе — більшість матеріалу взято звідси antydognalivci.blogspot.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here