Головна Новини Російська православна церква продовжує нагнітати релігійне протистояння в Україні з метою збереження...

Російська православна церква продовжує нагнітати релігійне протистояння в Україні з метою збереження своєї церкви

Військова, інформаційна, політична, економічна, релігійна – це все фронти російсько-української війни. Тільки перемога у всіх сферах протистояння забезпечить українцям незалежність від імперії.

“В 1687 році Київську метрополію було підпорядковано Московській. З цього часу православні українці не мали своєї канонічної помісної православної церкви. Сьогодні ми живемо в історичній час, оскільки є як ніколи близькими до отримання Томосу (автокефалії) від Вселенського патріарха та відновлення канонічної Української православної церкви”,- говорить Іван Ковалик, координатор Вільні Люди Тернопіль.

Переговори глави Російської православної церкви та Вселенського патріарха, які відбулися 31 серпня підтвердили рішучість намірів патріарха Константинопольського Варфоломія надати автокефалію православним віруючим України.

Коли стало зрозуміло, що зірвати надання Томосу неможливо, Російська православна церква і агенти впливу ФСБ змінили тактику своїх дій. Всі дії проросійських сил в Україні підпорядковані одній меті – недопущення переходу своїх парафій (вірян) в Українську помісну православну церкву.

Саме в цьому контексті потрібно читати заяву намісника Свято-Успенської Почаївської Лаври – Володимира. Головні тези заяви:

– «внуки Леніна – по духу, грозять розправою, а тому захистимо свою святиню»;

– «кому не байдужа доля Почаївської Свято-Успенської Лаври, нашої православної української святині, і не тільки української, а всесвітньої святині, будьмо готові, щоб її захистити. Додатково ми постараємося Вас проінформувати коли приїхати…»;

– «новий стиль (Томос) з його наслідками нам православним неприємлемий. І ми задоволені тим статусом, який має наша Церква».

Проросійські сили розуміють, що створення Української помісної православної церкви, підпорядкованої безпосередньо Константинопольському патріарху, дає можливість переходу їхніх парафій та вірян в канонічну українську церкву – українську не тільки за формою, а й змістом.

“Російські спецслужби через підконтрольні інформаційні ресурси, політиків та церковнослужителів поширюють міф про смертельну небезпеку для прихожан УПЦ (МП), на яких чекає кровопролитне релігійне протистояння, від яких будуть забирати храми і святині та силоміць заганятимуть у новостворену церкву. Такі заяви сіють страх в середовищі прихожан УПЦ (МП) та поглиблюють прірву між православними України. Це безперечно є єдиним виходом для РПЦ зберегти свою церкву в нашій державі. Більше того, в самій Росії риторику захисту православної церкви в Україні активно використовують для вербування новобранців в незаконні збройні формування ЛНР/ДНР”,- додає Ковалик.

У відповідь на таку гібридну інформаційну політику Росії – Українська держава, ЗМІ, проукраїнські церковні конфесії, громадські організації мають разом створити сприятливий ґрунт для переходу віруючих в новостворену Українську помісну православну церкву. Звичайно, це призведе до природного повернення українських духовних святинь українському народові.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here