Головна Новини Рецидивіста зацікавили скарбниці Тернополя

Рецидивіста зацікавили скарбниці Тернополя

Для неодноразово засудженого іспитовий строк гірший за тюрму. Бо за залізними гратами нема спокус – довірливих громадян із дорогими телефонами й тугими гаманцями, розкішних іномарок та гарних крамниць.

Тож не дивно, що, вислухавши черговий вирок суду, такий собі неодноразово судимий за крадіжки Олег не довго тішився поблажливістю служителя Феміди, який замість реального покарання призначив йому 1 рік іспитового строку. Два з половиною місяці протримався рецидивіст від звички красти та грабувати. Аж поки не зважився на новий відчайдушний злочин – просто серед білого дня обікрав два ломбарди у центральній частині Тернополя. Причому діяв нагло і відкрито, пише Номер 1

Отже, в останні дні січня цього року в полудень зайшов він до скарбниці. Трохи «пристрілявся», де що лежить, досвідченим оком оглянув вітрину з дорогоцінностями та нарешті попросив працівницю показати масивну золоту каблучку вартістю 2 тис. 839 грн. Примірявши перстень і ніби роздивляючись його, попросив показати інший. У відповідь продавець, приємно посміхаючись, наполегливо попросила повернути каблучку. Олег зробив вигляд, ніби знімає каблучку, та раптом вибіг із приміщення і  за пів години здав її вже в іншій скарбниці.

Утім легкі гроші не довго трималися злодійської кишені. Відтак через декілька днів рецидивіст знову пішов на злочин. Діяв так само. Єдине, що цього разу вирішив придбати, точніше вкрасти, фірмовий телефон.

Знову в обідню пору зайшов він до ломбарду в центрі Тернополя та попросив працівника, котрий у цей момент обслуговував іншого клієнта, показати мобільний телефон торгової марки “Apple” (вартістю понад 3 тис. 800 грн). Оглядаючи фірмовий айфон, почав розпитувати про його технічні характеристики, а коли продавець відвернувся, схопив апарат та вибіг зі скарбниці. Щоправда, працівник виявився спритнішім. Цілком можливо, що хлопчина просто вже знав про попередню крадіжку, відтак він наздогнав невиправного злочинця та передав його просто у руки правоохоронців, які саме приїхала за викликом.

У суді злодій чесно визнав свою провину, але просив, якщо вже не можна застосувати іспитовий строк, то хоча б призначити мінімальний строк ув’язнення. Та суддя Тернопільського міськрайонного суду призначив Олегу 4 роки 1 місяць позбавлення (врахував і раніше невідбуте покарання).

Рецидивіст подав апеляцію та запевняв, що 3-х років тюрми йому цілком вистачить для виправлення, повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду. Проте колегія суддів не знайшла підстав зменшити ув’язнення для закоренілого злочинця.

Крім того, йому доведеться ще й компенсувати державі понад 1 тис. 700 грн., витрачених на проведення судових експертиз.

Олекса Чиж

Джерело: Тижневик “Номер один”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here