Головна Новини Під час святкування золотого весілля на Тернопільщині “молодята” випустили сивих голубів

Під час святкування золотого весілля на Тернопільщині “молодята” випустили сивих голубів

Велике родинне свято вирувало в родині Опиханих в Шульганівці на Чортківщині – найстарші Іван та Іванна святкували золоте весілля. Кружляло родинне коло, посеред якого поважні та посивілі «наречені» очевидно пригадували весь свій піввіковий шлях до цієї дати.
…Вони зустрілись зовсім юними. Йому було 23, вона – на 7 років молодшою. Доля їх звела у Росохачі, куди в гості до двоюрідного брата навідувався Іван. Там і примітив племінницю братової дружини. Палке кохання спонукало часто долати пішки неблизьку дорогу від Шульганівки до Росохача. Вересневого дня вони побралися. Наречена була настільки юна, що й розписувати відразу їх не хотіли. Таємний шлюб брали в Заліщиках. Їх благословив о. Ярослав Мартинюк, який проводив підпільні Богослужіння.
Перші роки спільного життя молодої пари медовими назвати важко. Іван дуже рано залишився без батька. Брат Петро після небезпечної знахідки від вибуху був контужений. Тому спільними зусиллями будували хату спочатку для нього. А вже згодом молода пара придбала ділянку під власне будівництво. Щоб заробити цеглу, юнак попрацював і на цегельному заводі. Будова давалась нелегко, адже ділянка була на схилі пагорба, і, щоб вирівняти майданчик під фундамент, довелось самотужки вивезти велику кількість землі. Іванна, не маючи освіти, трудилась в ланці на цукрових буряках. Вже згодом перейшла працювати в їдальню. Природна кмітливість сприяла тому, що вона очолила колектив, де й працювала до виходу на пенсію. Іван – трактористом, сезонно кочегаром котельні, згодом будівельником, очолив будівельну бригаду.
Через рік спільного життя у молодої пари народилась дочка Марія, а ще через два – Леся. Саме вони з родинами організували для батьків родинне свято з нагоди 50-ліття шлюбу. Був запашний весільний коровай, багатошаровий торт. Були і нові золоті обручки, якими в церкві Архистратига Михаїла їх обручив о.Роман. Слова його вітання були особливо теплими, адже Іван Опиханий останні 23 роки виконує функції старшого брата в церкві. Були і голуби, яких випустила пара при виході з церкви. Символічно, що голуби виявились сивими. Були і традиційні цукерки, які діставалися галасливій дітворі. Весільний банкет, організований родиною, проводили в охайному будинку Опиханих, куди з’їхались гості з Росохача, Чорткова та Заліщиків.
…Кружляло родинне коло навколо статечної пари у вишиванках.У мелодію пісні «Весілля золоте» щораз вплітався гамір малечі – правнуків. Та ці звуки аж ніяк не дратували, швидше тішили, адже саме в них, дітях – майбутнє..
Юрій Війтик
Газ. «Сільський господар»,25 вересня 2019 року