Головна Новини Підприємці шантажують колишню працівницю

Підприємці шантажують колишню працівницю

грошіЗвернутися до Кременецького РВ УМВСУ, прокуратури та МРДПІ Західне представництво профспілки «Трудова солідарность» змусило свавілля місцевих підприємців та бажання захистити одного зі своїх членів. Молода жінка, яка пропрацювала кілька місяців в одній із крамниць відомої у Кременці мережі, стала жертвою вимагання з боку колишнього керівництва.

– Якщо у районній прокуратурі представника профспілки прийняли із розумінням, то нашому зверненню у міліції, м’яко кажучи, не дуже зраділи, – розповів про хід конфліктної справи керівник регіонального представництва, що у Кременці Петро Штогун. – Склалося враження, що мало-що змінилося за рік часу у згадуваній структурі. Правоохоронці ніяк не могли знайти часу аби поспілкуватися із захисником інтересів продавця, що звернулася за допомогою у профспілку. Заяву прийняли неохоче. І взагалі, виникла підозра, що хтось із правоохоронців інформує сімю підприємців про хід справи, адже після подання нами заяви, вони одразу почали телефонувати із погрозами колишній працівниці. На пропозицію «Трудової солідарності» мирно залагодити конфлікт підприємці не погоджуються, – каже Петро Штогун.

Хоча порушення з боку працедавців очевидне. Проблема із працевлаштуванням у невеликих містах на зразок Кременця часто породжують зловживання роботодавцями ситуацією. Вони нехтують правами працівників та лише навантажують їх обов’язками. До того ж не є таємницею, що, уникаючи сплати податків, місцеві підприємці офіційно не оформляють робітників.

Саме так і вчинила вище згадувана родина. Вони не просто без пояснень звільнили продавця, котрого до цього «забули» офіційно оформити, а й «повісили» на молоду жінку недостачу 1,8 тис. грн.

Впродовж трьох місяців, які кременчанка пропрацювала продавцем, власники не проводили жодної ревізії. А коли вирішили навести лад, з’ясували, що наче б то не вистачає 10 тис. грн. Довго не думаючи, власники вирішили «розбити» їх порівно між чотирма продавцями. Кількома днями раніше у жінки взяли паспорт та трудову книгу, ніби то для того аби влаштувати її офіційно продавцем. А потім запропонували обміняти документи на 1,8 тис. грн. і змусили написати колишню працівницю розписку про те, що вона заборгувала саме таку суму. Тим часом інші продавці тієї ж крамниці про недостачу або нічого не чули, або просто відмовилися щось платити.

Жінка шокована таким поворотом подій звернулася із заявою до Кременецького РВ УМВСУ. Тоді колишнє керівництво вмовило її забрати заяву, проте усіх документів так і не повернуло. Більше того: зараз жінці погрожують судом. Проте, у згаданій ситуації самі власники дуже швидко із позивачів ризикують перетворитися у відповідачів. Адже незалежна профспілка «Трудова солідарність» уже взяла на себе захист молодого продавця, яка стала жертвою вимагання. Тож сподіваємося незабаром вдасться переконатися у позитивних змінах у правоохоронній системі країни, де зокрема дадуть правову оцінку діям кременецьких підприємців.

Представництво Західного регіону профспілки «Трудова солідарність»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here