Головна Новини Про “анатомію протестів” говорили молоді вчені у ТНЕУ

Про “анатомію протестів” говорили молоді вчені у ТНЕУ

995294_565923593476486_1964224009_nУ Тернополі обговорили проблеми олігархічної економіки по-українськи Круглий стіл «Євроінтеграція олігархічної економіки та анатомія протестів» відбувся 10 грудня у Тернопільському національному економічному університеті.

Його організатор – Рада молодих вчених вишу. Ключовими питаннями обговорення стала олігархічна економіка як специфічна модель української економіки, її характерні риси, а також взаємозв’язок економічних та євроінтеграційних процесів. Участь у роботі круглого столу взяв також заступник міського голови, «свободівець» Леонід Бицюра.

Він наголосив що дане питання варто розглядати і в геополітичній, і в національній площині. – Ми маємо конфлікт олігархату та громадянського суспільства, – зазначив Леонід Олексійович. – В Україні олігархат узурпував державні механізми та окупував владу на всіх рівнях. Відповідно, його представники не зацікавлені у розвитку держави, підвищенні рівня життя пересічних громадян, покращенні іміджу України на міжнародній арені. Дії правлячої верхівки не мають нічого спільного із захистом державних інтересів, цілісності території, збереженні матеріальних та духовних цінностей народу. Діючий режим нехтує демократичними принципами та використовує їх як інструменти для вирішення своїх завдань, задоволення власних потреб та інтересів.

Вирішити ситуацію демократичним способом, на думку «свободівця», наразі неможливо. Це підтверджують багатотисячні акції протесту по всій Україні. Можливо, тиск міжнародної спільноти змусить представників чинного державного апарату застосовувати демократичні моделі в управлінні та спілкуванні з суспільством. Учасники круглого столу обговорили деякі економічні моделі розвитку країни. – У різних регіонах України поширені різні економічні моделі, – констатував Леонід Бицюра. – До прикладу, в Донецькому регіоні звично економічні проблеми розв’язувати за рахунок політичних. Там прийнято вкладати кошти не в модернізацію виробництва, а в політику. Яскравий зразок цього – створення Партії регіонів.

Підбиваючи підсумки роботи круглого столу, учасники підкреслили: олігархічна економіка України на шляху до євроінтеграції потребує змін і цей процес не буде простим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here