Прокурори поговорили про формальне ставлення до роботи
прокуратураНа засіданні колегії прокуратури Тернопільської області обговорювались проблеми, які виникають у процесі розгляду звернень та особистого прийому громадян, а також стан роботи з професійної підготовки кадрів та профілактики правопорушень серед прокурорських працівників.
Питання розгляду звернень та особистого прийому є одним з важливих напрямів діяльності органів прокуратури і постійно перебуває на контролі у керівництва прокуратури Тернопільської області.
Органами прокуратури області торік розглянуто понад 8400 звернень. Вирішено по суті 5330 звернень. За результатами вирішення поновлено права понад близько 260 громадян. Найчастіше жителі Тернопільщини звертались в органи прокуратури з питань правозахисної діяльності про конституційні права, в тому числі про оплату праці; соціальний захист пільгових категорій громадян, про адміністративні правопорушення.

Залишається значною і кількість звернень у сфері економічних відносин, з питань слідства і дізнання, з питань охорони та використання земель, що свідчить про неналежну роботу контролюючих органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на місцях.
Обґрунтованим є кожне п’яте звернення про оплату праці, кожне восьме звернення щодо соціального захисту пільгових категорій громадян. Заходи прокурорського реагування сприяли усуненню зазначених порушень та реальному поновленню прав громадян, насамперед, у Тернопільському районі та у м. Тернополі.
Однак не усім прокурорам районів вдалося забезпечити своєчасне та об’єктивне вирішення звернень і реальне поновлення порушених прав заявників на місцях. На жаль, у роботі декількох із них були факти поверхового вирішення та безпідставного відхилення обґрунтованих звернень, що призвело до надходження скарг у прокуратуру вищого рівня.
Формалізм у роботі окремих працівників прокуратури при вирішенні заяв та скарг громадян отримав негативну оцінку та сувору критику з боку керівництва прокуратури області.
На недопущенні тяганини зі скаргами та неприпустимості безпідставного відхилення обґрунтованих звернень наголосив прокурор області Іван Мельничук.
Всього, за результатами розгляду звернень громадян з питань правозахисної діяльності у 2011році, органами прокуратури області порушено 7 кримінальних справ, внесено 78 подань та приписів, 35 протестів, 17 посадових осіб притягнуто до відповідальності.
За документами прокурорського реагування відшкодовано 40 тис. грн.
Категорії: Новини

Теги: ,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: