Головна Новини Прокуратура розбереться, чи заважали працювати тернопільському журналісту

Прокуратура розбереться, чи заважали працювати тернопільському журналісту

суд

судЗадовольнити скаргу журналіста про відмову в порушенні кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 171 КК України (перешкоджання професійної діяльності), 24 січня 2013 року постановив Тернопільський міськрайонний суд. У вересні 2012 року журналіста і громадського діяча Тараса Дяченка не пустили на засідання сесії сільскої ради села Буцнів, що на Тернопіллі. Юридичну допомогу журналістові надає адвокат, юрист мережі регіональних медіаюристів Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) Дмитро Вагін із Хмельницька.

Матеріал із сесії, на якій розглядали земельні питання, позаштатний журналіст Тарас Дяченко планував опублікувати у місцевій газеті «Інформаційний простір», а відео – на каналі YouTube. Журналіст також є членом обласної громадської організації «Правда». Втім, на відкриту сесію його не пустили.

–     Після того, як голова сільської ради зачитала порядок денний, вона запропонувала депутатам проголосувати за проведення сесії закритого типу, – розповідає голова Тернопільської обласної громадської організації «Правда» Віталій Крутиголова. – Усіх, крім депутатів та запрошених, попросили покинути зал. Тарас заперечив, що земельні питання не можуть розглядатись на закритій сесії, але депутати силоміць виштовхали його з зали, порвали штани, куртку, поламали відеореєстратор і побили. А за зачиненими дверима роздали близько 13 гектарів землі.

Журналіст викликав міліцію і звернувся до прокуратури Тернопільського району із заявою. Прокуратура у порушенні кримінальної справи відмовила.

А 24 січня 2013 року Тернопільський міськрайонний суд задовольнив скаргу журналіста на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи відносно Буцнівського сільського голови, депутатів органу місцевого самоврядування та інших осіб, які були присутні на засіданні сесії сільської ради за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналіста за ознаками злочину, передбаченого ст. 171 КК України, як незаконну. Суд постановив направити матеріали справи за вказаною заявою в прокуратуру Тернопільського району для проведення додаткової перевірки.

–     Тепер у відповідності до норм чинного Кримінального процесуального кодексу України за 2012 рік прокуратура зобов’язана внести відповідні відомості за заявою Тараса Дяченка до Єдиного реєстру досудових розслідувань і почати розслідування, здійснивши його у строки, визначені законодавством, – каже адвокат Дмитро Вагін.

Факти перешкоджання професійній діяльності журналіста мають бути встановлені не пізніше, як за два місяці.

Олеся Кравчук, ІРРП

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here