Головна Новини Продовжується війна за Почаївську лавру

Продовжується війна за Почаївську лавру

Сьогодні депутати Тернопільської обласної ради проголосували за наші доповнення до проекту рішення №137, за що ми їм вдячні. Рішення стсується Почаївської Свято-Успенської Лаври. Річ утім, що ще в далеком 2003 р. Почаївську лавру вирішено виключити із складу заповідника і передати її у власність чоловічого монастиря Української православної церкви МП. Депутати обласної ради четвертого скликання звернулися із заявою, де не погоджувалися із такими діями уряду. Проте, у липні 2003 року лавру таки було виключено із складу заповідника. Договір діє до 1 січня 2052 року і може бути продовженим за згодою сторін. Цікаво, що безцінну духовну спадщину було оцінено всього у 1149603 грн 69 коп., очевидно, з прицілом на майбутню, майже безкоштовну «прихватизацію».
Наші пропозиції:
1. Звернення до Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана з вимогами:
Скасувати нормативні акти Кабінету Міністрів України, якими пам’ятки архітектури комплексу Почаївської лаври із спільної власності територіальних громад Кременецького району і територіальної громади м. Кременця незаконно передані до сфери управління Державного комітету будівництва та архітектури
Повернути до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, утвореного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 2001 р. N 583 споруд Почаївської Свято-Успенської лаври;
визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України N 438-р від 17.07.2003 року «Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври»;
доручити профільним міністерствам і відомствам здійснити перевірку на наявність дискримінаційних норм доручення Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2003 року № 65031, а також наказу Державного комітету України з будівництва та архітектури від 26 листопада 2003 року № 198 «Про передачу у користування комплексу споруд Почаївської лаври», за яким увесь комплекс споруд Почаївської лаври переданий лише одній, 4-ій за чисельністю, конфесії регіону, без урахуванням інтересів інших релігійних організацій та історичних аспектів функціонування монастиря у дорадянський період;
розробити та затвердити порядок одночасного почергового рівноправного використання представниками релігійних конфесій України усіх об’єктів Почаївської Свято-Успенської Лаври, розташованих у Кременецькому районі Тернопільської області.

2. Тернопільській обласній раді поновити роботу тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в м. Почаєві УПЦ Московського патріархату.

3. Тимчасовій контрольній комісії здійснити перевірку законності дій представників Тернопільської ОДА, якими надано згоду Міністерству економіки України на передачу пам’яток архітектури із спільної власності територіальних громад Кременецького району і територіальної громади м. Кременця до сфери управління Держбуду України (лист від 29 січня 2002 року № 07-339/17-5), без погодження обласної ради, тобто в порушення пп. 20 і 32 ч.1 ст. 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».

6. На підставі п. 30 ч.1 ст. 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» Тернопільській обласній раді доручити Управлінню правового забезпечення звернутися до суду щодо визнання незаконними дій представників Тернопільської ОДА (лист від 29 січня 2002 року № 07-339/17-5) та інших органів виконавчої влади, якими надавалась згода на передачу Почаївської Лаври із спільної власності територіальних громад до сфери управління Держбуду України, як таких, що обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів і повноваження обласних рад, а також, визнання нікчемним договору «Про безоплатне користування Свято-Успенською Почаївською лаврою» від 12.12.2003, як такого, що укладений з порушенням чинного законодавства, без згоди обласної ради.

7. Звернутись до т.в.о начальника ГУ Нацполіції в Тернопільській області Богомола О.М., з пропозицією, виключно для забезпечення безпеки громадян, запровадити постійні маршрути патрулювання територією Свято-Успенської Почаївської лаври, яка є місцем постійного масового скупчення людей. Здійснити перевірку інформації щодо перебування на території лаври невстановлених осіб в однострої, наявності у них ліцензій на здійснення охоронної діяльності, права використовувати і застосовувати спецзасоби та вогнепальну зброю, а також, встановивши їхні особи, перевірити інформацію про ухилення їх від призову за мобілізацією.
#ВільніЛюди

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here