Головна Новини Прабабуся Марка Цукерберга жила в містечку на Тернопільщині

Прабабуся Марка Цукерберга жила в містечку на Тернопільщині

Марк Елліот Цукерберг (Закерберг)  американський програміст і підприємець, засновник компанії Meta (раніше Facebook Inc.), розробник соціальної мережі Facebook має українське коріння, а його прабабуся по татовій лінії народилася та виросла на Тернопільщині. 

Прабабуся Цукерберга з боку батька Едварда — Мінні Візенталь, єврейка, яка народилася на колишніх польських землях, а сьогодні це селище міського типу на території Тернопільської області. 

Вона народилася в 1892 році в Скалі Подільській (сьогодні це містечко знаходиться у Тернопільській області), дочка Срула (Самуеля) і Шнайдель Візенталя (уроджена Фейерберг).

Документи, які отримали журналісти, показують, що справжнє ім’я Мінні було Маня – це було її ім’я в її свідоцтві про народження, і вона також була четвертою дитиною в сім’ї.

До слова,  Скала-Подільська (до 1939 — Скала-над-Збручем) — селище міського типу в Чортківському районі Тернопільської області України (на західному Поділлі). Розташоване на правому березі річки Збруч, за 37 км від районного центру, є залізнична станція. Від липня 2015 року — центр Скала-Подільської територіальної громади.

Далі Маня Візенталь виїхала зі Скали до США в 1911 році, за три роки до початку Першої світової війни. Тоді їй було 25 років. Що змусило її втекти? Є багато гіпотез. – У ті часи дівчина Маніного віку мала вже мати чоловіка. Можливо, батько надто сильно підштовхував її до ритуального шлюбу, і вона не витримала цього, – пояснює Анна Пшибишевська Дрозд, директор генеалогічного відділу Єврейського історичного інституту.

У США Маня взяла ім’я Мінні. Вона прибула на острів Елліс 16 грудня 1911 року на борту американського корабля SS Finland. Справа в тому, що прабабуся Цукерберга народилася на історично польських землях, які після відновлення Польщею незалежності в 1918 році увійшли до складу Другої Польської Республіки.

Молода жінка оселилася в Нижньому Іст-Сайді, де вона незабаром познайомилася з Максом.

Макс народився 1899 року в Нью-Йорку в сім’ї недавніх іммігрантів з Галичини: його батьки, Ісаак та Роза, були родом із містечка Розділ (зараз це селище Розділ у Стрийському районі Львівської області).

Макс і Маня (яка в Америці стала називати себе «Мінні») одружилися в 1917 році і оселилися в крихітній орендованій квартирі в Нижньому Іст-Сайді, на Рівінгтон-стріт. У цій квартирі виросли троє їхніх дітей: донька Еллен і два сини, Гарольд та Джек.

o 1gshkbiefp524q4m2i1vm01mjp4a

На фото: прадідусь Марка Цукенберка – Макс, його прабабуся з Тернопільщини – Маня, син Мані та Макса – Джек, їхня невістка Міріам, та син Міріам та Джека – Стюарт. 

Через сім років, у 1954 році, у Міріам та Джека народиться ще один син, Едвард.

Едвард виправдає всі надії батьків – вибере для себе професію зубного лікаря і одружиться з єврейською дівчиною Карен Кемпнер, з якою у нього народиться четверо дітей – три доньки та син Марк. Той самий Марк Цукерберг.

Макс і Маня – це прадід і прабабуся Марка Цукерберга. Джек і Міріам – дідусь і бабуся Марка, батьки його батька Едварда, якого на цій фотографії немає з дуже поважної причини: він ще тоді не народився.