Головна Новини Почаївська лавра перебуває у держвласності, тож вирішувати її долю – прерогатива Кабміну

Почаївська лавра перебуває у держвласності, тож вирішувати її долю – прерогатива Кабміну

Києво-Печерська (Київ) та Свято-Успенська Почаївська (Почаїв, Тернопільська обл.) лаври є власністю держави Україна та були передані в оренду на 50 років Українській православній церкві (Московського патріархату), проте якщо виявиться, що під час передачі лавр в оренду були допущені порушення, держава в особі українського Кабміну може переглянути цей договір, нагадують у Мінкультури країни.

“Лаври у державній власності. Такі об’єкти національного значення нікому у власність не передаються. Нижня частина Києво-Печерської та Почаївська лавра передані на 50 років в оренду УПЦ (МП)”, – сказав директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш в інтерв’ю інтернет-виданню “Главком”.

Відповідаючи на запитання, чи можна через суд цю оренду перервати в разі, якщо буде доведено, що Почаївська лавра передавалася в оренду з порушеннями законодавства, представник Мінкультури заявив: “Тут немає підстав для суду”.

“Держава надала оренду, і в прерогативах державних органів вирішувати її подальшу долю. Тобто, якщо буде зрозуміло, що під час передачі лаври в оренду існували порушення, це може стати підставою для перегляду договору. Це питання в компетенції Кабінету Міністрів”, – пояснив А.Юраш.

Він також повідомив, що за наявними в Мінкультури України даними, за час війни, від початку 2014 року, близько 120 громад УПЦ (МП) перейшли або перебувають у процесі переходу в Українську православну церкву Київського патріархату.

“Приблизно третина з них відразу перейшли в Київський патріархат. В іншій третині відбувся перехід стихійним способом, коли більшість громади всупереч меншості стала на бік УПЦ КП. Ще в третині тривають протистояння, коли в храми не допускають священиків або здійснюються почергові богослужіння. З юридичної точки зору, позиція УПЦ МП виглядає абсурдною: вона апріорі не хоче визнавати право громад вирішувати свою долю. Для них громада – якась структурна одиниця, яка довічно, до другого пришестя, має перебувати у феодальному володінні МП”, – розповів директор департаменту у справах релігій міністерства.

Він зазначив, що українське законодавство дає можливість абсолютно вільно вірянам змінювати свою релігійну юрисдикцію, і ніхто цьому не може перешкодити.

“І саме громада володіє всім майном і має повне право цим майном розпоряджатися – це може бути храм, будинок священика, автомобілі тощо. А УПЦ МП категорично виступає проти цього. Вона називає переходи громад до іншої юрисдикції “захопленнями храмів”, що абсолютно не пов’язується з реаліями та законом. І тому щоразу на різних міжнародних заходах нам доводиться пояснювати, що українське релігійне законодавство є одним із найліберальніших в Європі”, – пояснив А.Юраш.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here