Головна Новини Посвідчення водія. Що зміниться найближчим часом?

Посвідчення водія. Що зміниться найближчим часом?

Невдовзі набере чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 1007. Нею запроваджуються ряд нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

У посвідченнях водія буде зазначатися відмітка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78» в графі 12 посвідчення.

За наявності такої відмітки водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності — з будь-якою. Зміни не торкнуться тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше.

2) За наявності в медичній довідці інформації про обмеження, за яких дозволяється керувати транспортними засобами, відомості про ці обмеження також зазначаються в графі “12” посвідчення водія як кодові піктограми:

01. Засіб корекції та/або захисту зору.

01.01. Окуляри.

01.02. Контактна лінза (контактні лінзи).

01.05. Пов’язка на око.

01.06. Окуляри або контактні лінзи.

01.07. Спеціальний оптичний пристрій.

02. Слуховий апарат / засіб для спілкування.

03. Протези кінцівок / ортези на кінцівки.

03.01. Протез верхньої кінцівки (протези верхніх кінцівок) / ортез на верхню кінцівку (ортези на верхні кінцівки).

03.02. Протез нижньої кінцівки (протези нижніх кінцівок) / ортез на нижню кінцівку (ортези на нижні кінцівки).

3) Також у вигляді кодів буде зазначатися інформація про пристосування транспортного засобу та позначення інших обмежень:

61. Керування транспортним засобом лише в денні години

62. Керування транспортним засобом лише в радіусі __ км від місця проживання власника або лише в межах міста/регіону.

63. Керування транспортним засобом без пасажирів.

64. Тільки для їзди із швидкістю не більш ніж __ км/год.

65. Керування дозволено лише в супроводі власника посвідчення водія щонайменше еквівалентної категорії.

66. Без причепа.

67. Заборона керування транспортним засобом на автомагістралях.

68. Заборона керування транспортним засобом під впливом алкоголю.

69. Лише для керування транспортними засобами, обладнаними алкозамком

Термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС збільшили від 3 місяців до 2 років.

Оптимізовано процес прийняття іспитів:

  • у разі одночасного відкриття двох категорій іспити (іспит) складаються за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Зокрема, при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складаються лише за категорією С;
  • при поверненні посвідчення водія після позбавлення права керування, у разі наявності в ньому декількох відкритих категорій, теоретичний та практичний іспити також складаються за вищою категорією.

Також передбачено, що у разі відсутності в населеному пункті територіального сервісного центру МВС обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, обмін посвідчення водія в разі непридатності його для подальшого користування, обмін посвідчення водія в разі зміни персональних даних власника, видача посвідчення водія замість втраченого або викраденого та видача міжнародного посвідчення водія здійснюються працівником територіального сервісного центру МВС за допомогою мобільного територіального сервісного центру МВС (спеціально облаштованого транспортного засобу) за окремим графіком роботи та за наявності більше 10 заявок органів місцевого самоврядування, які надійшли до територіального сервісного центру МВС у відповідній області.

Усі нововведення будуть запроваджені після опублікування зазначеної постанови, крім нововведення, що стосується зазначення відмітки про автоматичну коробку передач у посвідченні водія, яке буде реалізовано впродовж трьох місяців.