Головна Новини Податківці вчили дітей любити Європу

Податківці вчили дітей любити Європу

Євросоюз

Євросоюз„Місце України – в Європі!” – такого висновку дійшли учасники форуму шкільних Євроклубів міста Тернополя, що відбувся напередодні Дня Європи.  У заході взяли участь начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Тернопільської об’єднаної ДПІ Василь Карпа, директор Інформаційно-методичного центру освіти комунальної форми власності міста Тернополя Любов Соболяк, координатори та учасники євроклубів, що діють при тернопільських школах.

В рамках форуму євроклубівці підвели підсумки роботи своїх об’єднань за рік, поділились кращими зразками проведених заходів, розповіли про подорожі та спілкування із друзями із зарубіжжя, окреслили плани на майбутнє. Учасники засідання неодноразово наголошували, що вивчати своє коріння, традиції – дуже важливо, проте, не менш важливу роль у інформуванні молоді про інтеграційні процеси Європи відіграє знайомство з побутом та особливостями життя мешканців країн-учасниць Євро-союзу. Для цього євроклубівці пропагують серед своїх однолітків європейські цінності, заохочують до вивчення іноземних мов та участі у програмах з обміну учнями тощо.

На думку школярів, саме вступ України до європейської спільноти значно покращив би економічну, зовнішньополітичну та культурну ситуацію в державі. Крім того, реалізація курсу на інтеграцію до Євросоюзу забезпечує розвиток громадянського суспільства і демократії в Україні, сприяє побудові соціально орієнтованої ринкової економіки нашої країни.

Під час заходу діяльність шкільних Євроклубів було відзначено сертифікатами, а найкращими було визнано презентації роботи об’єднань „Euroyouht” (євроклуб ЗОШ №19) та „Дружба-Friendship” (євроклуб ЗОШ№29) та нагороджено їх грамотами. Нагороди переможцям вручили Василь Карпа та Любов Соболяк. Школярі висловили сподівання, що до кінця поточного навчального року євроклубівська сім’я поповниться новими об’єднаннями, які теж активно пропагуватимуть серед молоді європейські цінності.

Нагадаємо, що День Європи в Україні, починаючи з 2003 року, відзначають щороку у третю неділю травня. Головною метою відзначення цього дня є формування позитивної громадської думки щодо євро-інтеграційного курсу нашої держави, ознайомлення громадськості з європейськими цінностями та традиціями тощо. Крім того, ознайомлення з основними аспектами соціально-економічного розвитку передових країн Європи сприятиме розумінню громадянами переваг трансформації України до ЄС, сприятиме формуванню позитивної суспільної думки щодо євроатлантичної інтеграції нашої держави.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here