Головна Новини Побудова шести ГЕС на Дністрі затопить угіддя і села – екологи

Побудова шести ГЕС на Дністрі затопить угіддя і села – екологи

У семінарі „Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів” від Тернопільщини взяв участь начальник управління екології та природних ресурсів Орест Сінгалевич,який взяв участь в обговоренні проблем Дністра та у підписанні резолюції екологів щодо недопущення його знищення.
Розглянувши Програму розвитку гідроенергетики на період до 2026 року (затверджену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №552-р) та усвідомлюючи загрози, які пов’язані з її реалізацією, учасники семінару заявили, що підняття рівня Олександрівського водосховища Південноукраїнського енергетичного комплексу, призведе до знищення унікальних на світовому та національному рівнях територій НПП „Бузький Град” та регіонального ландшафтного парку „Гранітно-степове Побужжя”. Будівництво Канівської ГАЕС створить загрози техногенної катастрофи: можливі тектонічні порушення, інтенсифікація тріщинуватості порід, зсуви ґрунту, підтоплення територій, а також забруднення вод Канівського водосховища.
Програмою передбачено будівництво 6 нових ГЕС на Дністрі і 5 із них у межах національного природного парку „Дністровський каньйон”, який у 2008 році віднесено до переліку семи чудес України. Парк є кандидатом на входження до складу загальноєвропейської Смарагдової мережі. Саме будівництво ГЕС призведе до затоплення понад 4 тис. га сільськогосподарських угідь, деяких населених пунктів, спотвореного унікального природного об’єкту – НПП „Дністровський каньйон”.
Учасники семінару прийняли резолюцію, в якій висловилися категорично проти реалізації „Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року”, зважаючи на те, що це завдасть непоправимої шкоди багатьом селам Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей та завадить розвитку активного туризму та рекреації на цих територіях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here