Головна Новини “Перехворіти коронавірусом влітку набагато краще, аніж заразитися ним восени”, – тернопільський ...

“Перехворіти коронавірусом влітку набагато краще, аніж заразитися ним восени”, – тернопільський епідеміолог

Учора в обласному лабораторному центрі підтвердили одинадцять нових випадків зараження COVID-19. Серед них — сім у Тернополі.

Як повідомив епідеміолог Володимир Паничев, в області спостерігається тенденція до зниження рівня захворюваності. Однак коронавірус не відступив, а восени нас чекає друга хвиля епідемія, яка може бути набагато складнішою, пише ЗЗ

“Ми маємо думати про другу хвилю — осінньо-зимову. Ми зараз знаходимося у першій хвилі — весняно-літній. У цій хвилі у нас було два підйоми захворюваності. Чим для нас небезпечна осінньо-зимова хвиля, вона небезпечна тим, що відбудеться підйом сезонної епідемії грипу на фоні сезонної епідемії гострих респіраторних інфекцій, 150 збудників нікуди не подінуться. Вони будуть циркулювати. Можливі загострення епідситуації в організованих колективах, оскільки у вересні відновиться навчальний процес. На цьому фоні мати ще одну хвилю коронавірусу — це буде надзвичайне випробування, як і для медичних закладів, так і для влади, для профілактичного напрямку медицини. Тому треба свідомо сприйняти той факт, що перехворіти коронавірусом влітку — це набагато краще, аніж заразитися ним восени. Опірність організму, яку ми маємо влітку, дозволяє перенести хворобу у латентній формі без серйозних наслідків. Осінь — це період загострення хронічних захворювань, на цьому фоні допускати ще одну хвилю коронавірусу — це буде більш ризиковано, ніж зараз”, – наголосив на засіданні міського оперативного штабу Володимир Пиничев.

Відтак епідеміологи рекомендують не послаблювати карантинних обмежень і не посилювати їх. Берегтися від зараження необхідно людям із групи ризику, оскільки для них інфікування може стати фатальним. При перших ознаках варто звертатися до лікарів.

Софія Романська

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here