Головна Новини Перейменування вулиці у Коханівці на честь Героя АТО збурило односельців

Перейменування вулиці у Коханівці на честь Героя АТО збурило односельців

Центральна вулиця у селі Коханівка Збаразького району носитиме ім’я загиблого в зоні АТО односельця-героя Василя Борисевича. Відповідне рішення про перейменування вулиці Миру на вулицю Василя Борисевича було прийняте усіма одинадцятьма присутніми на сесії депутатами сільської ради ще 27 жовтня.

Ініціатором перейменування став учасник АТО Ярослав Глиняний, який, заручившись підтримкою депутата районної ради, директора Коханівської школи Галини Буднік та учасників АТО і волонтерів, об’єднаних у різні громадські організації району та області, зібрав підписи мешканців села, насамперед тих, хто безпосередньо проживає на вулиці Миру(29чоловік).

Здавалося б, у цій історії можна було б поставити крапку і лише порадіти за свідомий вчинок коханівчан, які в такий шляхетний спосіб вирішили увіковічнити пам’ять про загиблого героя-земляка, уродженця села Діброва, котре разом із Гнидавою підпорядковується Коханівській сільській раді. Але через п’ять днів після знакового голосування до сільради надійшло нове звернення, підкріплене 28 підписами, від мешканців щойно перейменованої вулиці, які чомусь вирішили залишити без змін стару назву.

8 листопада відбулося засідання 9-ї сесії сьомого скликання Коханівської сільської ради, де серед інших питань, щодо виділення землі учасникам АТО розглядалося і питання про скасування рішення про перейменування вулиці Миру на вулицю Василя Борисевича. Головуюча на сесії сільський голова Галина Онищук під час розгляду цього питання розповіла про нове звернення від мешканців, які передумали перейменовувати свою вулицю, а також зачитала звернення від районних та обласних громадських організацій, учасників АТО і волонтерів, воїнів-афганців до депутатів, в якому вони висловили одноголосну підтримку перейменуванню вулиці Миру у Коханівці на вулицю Василя Борисевича і закликали депутатів не скасовувати власне рішення про перейменування, прийняте на минулій сесії. До речі, на сесії були присутні учасники АТО та представники районних осередків громадських організацій «Наша громадська справа» Галина Фоміна, Орислава Куницька, інфо-капеланія ГО «Шлях єднання» Іванна Костюк(Калина), ГО «Побратими України» Ярослав Ратушний.

Сільський голова запропонувала прихильникам та противникам перейменування висловитися й аргументувати свою позицію. Спокійного обговорення не відбулося, спілкування відбувалося на підвищених тонах. Прихильникам перейменування разом із учасниками АТО та волонтерами важко було стримувати своє емоційне обурення, оскільки не розуміли причин, чому люди так раптово передумали перейменовувати вулицю на честь героїчно загиблого односельця, і окремі гарячі голови шукали в такій переміні настрою приховані мотиви – руку Москви та церкви московського патріархату. Їхню впевненість у тому, що до такого рішення причетна Москва та «п’ята колона», підсилювало те, що «ті, що передумали», не могли навести правдоподібних аргументів, чому нова назва вулиці їх не влаштовує.

Намагався пояснити, чому він не хоче перейменування вулиці Миру, її мешканець Микола Богуславський, який обурювався тим, що ініціатор перейменування Ярослав Глиняний напередодні сесії уночі збирав підписи, мовляв, такій процедурі мало б передувати громадське обговорення та письмова згода від рідних загиблого Василя Борисевича про те, що вони згідні, щоб вулиця у Коханівці носила його ім’я. Пан Богуславський вважає, що не варто перейменовувати саме центральну вулицю села і взагалі, оскільки Василь Борисевич уродженець с. Діброва, то логічно було б, щоб саме там, де він жив, перейменовували вулицю, а не в Коханівці.

Ще непокоїть чоловіка, що через перейменування людям доведеться платити приблизно 400 гривень під час перереєстрації документів на майно тощо. Пенсіонерка пані Марія теж голосно сперечалася і протестувала проти перейменування, повторюючи як мантру, що вона вже три роки не може дати раду з документами. Жінка вперто стояла на своєму, не бажаючи нікого слухати, навіть юристів, які розтлумачували присутнім, що платити за перереєстрацію їм не доведеться.

Зрозуміти логіку односельців, які за кілька днів кардинально змінили свою точку зору, намагалася і депутат районної ради Галина Буднік. Пані Галина закликала коханівчан схаменутися і не відміняти прийняте рішення, за яке їм згодом буде соромно перед дітьми та один одним. Вона переконана, що озвучені паном Миколою причини є надуманими, і присоромила земляків, що навіть якби за перереєстрацію потрібно було б платити, хоча насправді це не так, це неспівмірно із тією жертвою, яку заплатив своїм життям Василь Борисевич, загинувши як герой, заради того, щоб ми жили своїм звичним життям, не бачачи жахіть війни на власні очі.

Не знаю, чи то здоровий глузд взяв гору, чи слова пані Буднік, чи присутність на сесії преси, демобілізованих бійців та активістів громадських організацій, учасників АТО та волонтерів вплинули, але жоден із присутніх на сесії одинадцяти депутатів під час голосування не підняв руку за те, щоб скасувати попереднє рішення з перейменування вулиці Миру на вулицю Василя Борисевича. Троє тих, хто найбільше галасували на сесії і не хотіли, аби центральна вулиця села носила ім’я загиблого бійця, після голосування демонстративно покинули зал засідань, викрикуючи на ходу, що звернуться до суду, щоб оскаржити рішення сесії.

Наталка ПАРОВА

1 коментар

 1. Вітаю усіх , хто виділив свого часу для перегляду статті, та моїх рядків .
  Реагую,адже раніше не мав змоги надрукувати відгук під статею. Придбав ноут, тепер – не мовчатиму, на окремі місця у статті до тих людей, а точніше до п.Миколи Володимировича Богуславського !
  Щодо реплік у мій бік про те , як я “недотримувався порядку світлогодня”, а у “вечері збирав підписи…”!
  Як і те , що не отримав письмової згоди родичів про перейменування – вулиці !
  Дурня !!! Цілковита !!!
  Аби було зрозуміло тим свідомим людям, що мене не зганьбити на грунті М.В.Богуславського, адже тому є змістовна та чітка відповідь !
  Чому у ночі я збирав підписи ?!
  По-перше, це завершили ми збирати разом із свідомим ветераном АТО, однодумцем , односельчанином – Андрієм Карлатяном у пізній порі (близько 21-ої години), а розпочинали після 17-ої . Най би тоді запитав п.Микола Володимирович у власника ПЕРШОГО підпису, коли я це розпочав робити ?!
  Зрештою я тоді був лишень приїхав із Тернополя після чергування, адже служба того – вимагала ! Я не закрадався , підписи – не підробляв , людей не заставляв ! Усі свідомі мали змогу виразити свою думку … Я не мав змоги раніше (за дня), тим зайнятись , ЦЕ МАЛИ ЗМОГУ ДЕПУТАТИ ІЗ 20.012015 го по 26.10.2016 !!!…
  Депутати , я Вам – не ворог!
  Ви мені у 2014-му (хто вважав за потрібне і був спроможним), складалися коштами, аби придбати – берци та одежу ! Я цього – НЕ ЗАБУДУ !
  ДАРУВАЛИ – ХАРЧІ НА БАТАЛЬЙОН !
  МОЛИЛИСЬ …
  В цей час коли, я – не молився…
  Думали про мене коли , я – не думав так про Вас …
  Переживали вдивляючись в екран свіжих новин тоді коли , я- не дивився …
  Але чому Ви ! – Блін не подумали про не мало важливе !!!… Чому ? Чому ?!!!…

  Не можу не відреагувати на репліку (адже це не свідома позиція – людини), про те , що я не “дотримався важливого у процедурі перейменуванн” , а саме не спромігся “отримати згоди” – родини Василя …
  ДУРНЯ !!!
  У спику зібраних підписів , під номером 25-ть , ПІДПИС – МАТЕРІ !
  Ви МИколо Володимировичу, адже це Ваш був закид у мою сторону під час засідання сесії , не спромоглися чітко ознайомитися із усіма матеріалами !Ба гіршого Вам скажу , Ви не могли цього зробити, адже це робота юриста , чи хоча б – людини , яка повважає – справедливість , а від так менше отримує, а бо й уникає “гуль” !
  Щодо репліки :”Ми будемо подавати до суду …”, то я би хотів подивитись на окремий абзац у “Позовній заяві” , який я називаю “Що ви хочите” ? Яке змістовне заперечення ви би там – аргументували ?!На яку статтю Закону ви би чітко звертали увагу суддів !…
  Дурня !
  Власне після якої , ваше обурення , залишилось вам поразкою на все життя …
  Зверхність НІКОЛИ НЕ БУЛА сестрою – молитві , якої потребує душа Василя…
  P/S. “Віра без вчинків – мертва “.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here