Головна Новини Палац графа Бадені найбільше руйнувався за каденції Хоптяна

Палац графа Бадені найбільше руйнувався за каденції Хоптяна

vnjfsvnПалац графа Бадені, що у Коропці Монастириського району, оглянули 25 вересня. На місце виїхала робоча група, яка займається питанням відновлення унікальної пам’ятки архітектури.
Рекомендовані роботи щодо проведення ремонту обговорили на нараді під керівництвом першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака 29 вересня.
Палац графа Бадені сьогодні руйнується, дах та окремі перекриття будівлі – в аварійному стані, повідомив начальник відділу містобудування та збереження традиційного середовища управління містобудування та архітектури Андрій Сокульський. Питання відновлення палацу розглядали на містобудівній раді, після якої створили робочу групу та виїхали на місце для детального огляду будівлі.

«Ми оглянули палац Бадені разом із архітектором, який одразу склав план реставраційних робіт, – зазначив Андрій Сокульський. – У результаті рекомендуємо терміново провести роботи для усунення аварійного стану. Відтак необхідно підсилити конструкцію даху та конструкції перекриття, облаштувати дах над центральним портиком східного фасаду та повністю замінити покриття даху до частини веж. Окрім цього, потрібно замовити та виготовити проектно-кошторисну документацію на комплексну реставрацію палацу, яку плануємо виконати у перспективі».
Ці пропозиції підтримав Іван Крисак, їх винесуть на засідання колегії облдержадміністарції.

«Такі пам’ятки архітектури мають перебувати у належному стані. Адже це наш туристичний потенціал, – зауважив він. – Ремонт потрібно провести якісно. У державному бюджеті на це коштів не вистачає. Тож маємо знайти фінанси для відновлення палацу іншими шляхами».

Довідково:
На початку XIX століття родина Мисловських (власники на той час містечка) спорудила в Коропці палац. Центральна частина була двоповерхова, а до центральної частини по обидві сторони було прибудовано одноповерхові бічні крила. В 1893 році Коропець переходить у власність маршалка Галицького сейму, графа Станіслава Марціна Бадені. Він одразу почав перебудову замку у родинну резиденцію. Палац повстав двоповерховим, прикрасили його трьома ризалітами та фігурним дахом. До нашого часу збереглася овальна бальна зала на першому поверсі палацу.

Найбільші руйнування пам’ятки відбулися у 2012 та 2014 роках. Тоді, під час негод, просів центральний купол палацу, пошкодивши дерев’яні конструкції перекриття усього даху, серйозної шкоди завдано правому куполу та похилим дахам з оцинкованої бляхи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here