Головна Новини Отець Іван Гуня: «Українські бійці в зоні АТО поводять себе по-християнськи»

Отець Іван Гуня: «Українські бійці в зоні АТО поводять себе по-християнськи»

IMG_10771-520x300Наші бійці, які сьогодні втримують окупанта від вторгнення на українські території, поводять себе мирно і толерантно. Вони не відкривають вогонь і лояльні по відношенню до полонених. Тернопільський священик УГКЦ Іван Гуня називає їхню поведінку вартою істинних християн, які відстоюють свої національні інтереси. Про це він заявив в авторській програмі «Насправді» Стапана Барни на «УХ-радіо».

  • Хлопці, які сьогодні воюють на сході поводять себе хоробро і мужньо, вони справедливо відстоюють землі, які споконвіку належали нашому народу. Я захоплююсь їхнім милосердям і добротою. Буває, що мешканці міст, несправедливо звинувачують наших військових у фашизмі, бояться їх, а вони в свою чергу терплять і витримують таке ставлення, натомість пояснюючи все дуже стримано і толерантно, – підкреслює отець Іван.

Він наголошує на тому, що військові поводять себе по-християнськи. Це підтверджується на прикладах відношення до полонених, в мирному ставленні до ворогів. Не було випадків, щоб українські військові знущались над своїми противниками, чи нешанобливо ставляться до мирних жителів.

На прохання ведучого програми Степана Барни, отець, який в 1987 році воював в Афганістані, проводить паралелі і називає основні відмінності між сьогоднішньою  війною в Україні і тодішньою в Афганістані.

  • В першу чергу, слід зазначити, що тоді це була війна на чужій території, тобто зовсім інші потреби до ворога. Зараз бійці за покликом серця йдуть воювати і захищати вітчизну. Але, найважливіше те, що, теперішня війна в нашій країні у десять разів жорстокіша, цинічніша і підступніша, – наголошує отець Іван Гуня.

Представники духовенства, які очолюють рухи сепаратистів, закликають до кровопролиття – часто є агентами ФСБ, які до релігії не мають жодного відношення. Але варто не забувати й про те, що влада РФ використовує церкву як інструмент для своєї пропаганди. Проте, як зазначає отець, тішить, що все більше й більше церков Московського патріархату відмовляються підтримувати позиції свого керівництва і закликають до припинення агресії з боку Росії.

  • Сьогодні в Україні триває війна за загальнолюдські цінності,українці боряться за свободу, за свою демократію і національну ідентичність. Бійці поводять себе мужньо, але не жорстоко і завдяки своїм переконанням, і правді перемагають тих, кого більше і в кого краще військове оснащення. За нами правда й Бог, тому, рано чи пізно, буде й перемога!, – підкреслив автор програми «Насправді» Степан Барна.

 

 

1 коментар

  1. О, цей отець капелан Самооборони. Вони разом дуже багато роблять для наших хлопців в АТО. Думаю, якщо комендант Самооборони Майдану Тернопільщини пройде в парламент. Буде лобіювати інтерести бійців Ато і майданівців, інакше скоро їх всі забудуть, як це часто буває

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here