Головна Новини Оприлюднили рішення Синоду щодо надання томосу про автокефалію українській церкві

Оприлюднили рішення Синоду щодо надання томосу про автокефалію українській церкві

Документ складається з 5 пунктів. Відповідно до них, українська церква буде підкорятися Константинополю. Також визнав анафему Української православної церкви Київського патріархату недійсною. У Києві відновлять ставропігію – представництво – Вселенського патріарха. Скасував право московського партіарха висвясувати патріарха києвського.

“Україна має позитивне рішення Вселенського Патріарха і Синоду про Єдину Помісну Православну Церкву! Те, про що мріяли покоління українців та молилися сучасники – нарешті сталося: Україна отримала Томос. Це – перемога України, наша спільна перемога!”, – йдеться у пості Петра Порошенка у Твітетрі.

Текст рішення Синоду опублікував на своїй сторінці архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря, речник УПЦ КП.

1) Поновити вже прийняте рішення, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання Автокефалиї Церкві України.
2) Відновити на сьогоднішній день ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з її багатьох Ставропігій в Україні, яка завжди існувала.
3) Прийняти та розглянути клопотання про апеляцію Філарета Денисенка, Макарія Малетика та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, відповідно до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха, які отримали таке звернення ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище канонічно відновлювалися до свого ієрархічного чи священичого чину, і їхні вірні були відновлені для спілкування з Церквою.
4) Скасувати юридичне зобов’язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, яке надав право через оікономію Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного Духовним благочинним собором його єпархії, яка буде шанувати Вселенського Патріарха як Першого Ієрарха на будь-якому святі, проголосивши та підтверджуючи свою канонічну залежність Константинопольської Матері-Церкви.
5) звернутися до всіх залучених сторін із закликом запобігти присвоєння Церков, монастирів та іншого майна, а також будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб мир і любов Христа могли перемогти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here