Головна Новини Обережно, фейк: тернополян лякають новою неправдивою інформацією про карантин

Обережно, фейк: тернополян лякають новою неправдивою інформацією про карантин

Новий шалений спам пішов у вайберівських чатиках і групах у фб.

Ні, діти можуть виходити на вулицю, так само як і дорослі. Переслане повідомлення – нісенітниця.

Гляньте, як викривили інформацію і запустили фейк, застерігає Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом

Верховна Рада проголосувала законопроекти щодо боротьби із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території України. Дмитро Разумков уже підписав їх. http://bit.ly/2UafyDs

В законопроектах наразі не йдеться про дітей взагалі.

А йдеться про те, що вводиться адміністративна (штрафи) та кримінаьна (позбавлення волі) відповідальність за порушення правил карантину.

Наприклад, якщо людина, яка потенційно інфікована коронавірусом і перебуває у місці обсервації, вирішить самовільно його покинути, то їй доведеться заплатити штраф 17-32 тисячі гривень.

А ось ці 1700-5100, які згадують у вайберівській розсилці. Забрали по одному нулику від суми, додали неіснуючих статей невідомо якого закону і «Бережіть себе та дітей». Фейк готовий.

А насправді, штрафом у розмірі 17-51 тисяча гривень (17 000 – 51 000 – забиріть по нулику від кожного числа і отримаєте вашу розсилку) або арештом, обмеженням чи позбавленням волі караються люди, які порушать санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Наприклад, якщо ви когось цілеспрямовано вирішите інфікувати – то підпадаєте під дію цієї статті.

Ознайомитися із законопроектами можна тут http://bit.ly/2U958UE
А із законом «Про захист населення від інфекційних хвороб» тут http://bit.ly/39UhkiG

В одній із версій повідомлень вказується як джерело Патрульна поліція Києва. Так от: ні на сайті Патрульної поліції, ні у соцмережах Нацполіції, ні на сайті МВС (це називається офіційні джерела інформації) – жодних таких повідомлень немає. А от повідомлення щодо відповідальності за поширення неправдивих чуток є. http://bit.ly/3bfdpxp

Джерело: По той бік новин, дякуємо!