Головна Новини Нову будівлю державного архіву Тернопільської області освятили

Нову будівлю державного архіву Тернопільської області освятили

21 березня відбулося урочисте відкриття нового приміщення Тернопільського обласного державного архіву. Установу, яке відтепер функціонуватиме у дев’ятиповерховому будинку, що по вулиці Карпенка (масив «Дружба»), освятив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк), єпископ-помічник Теодор (Мартинюк) та священики УГКЦ Тернополя.

 

Натоміcть у розпорядження Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ перейшли колишні приміщення архіву – у минулому домініканського монастиря, що входять до комплексу Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці по вул. Сагайдачного. Звідси були забрані цінні архівні матеріали та перевезені на постійне зберігання до 9-типоверхівки на Карпенка, яка розрахована на зберігання 1,5 млн. справ.

Митрополит висловив слова вдячності голові Тернопільської ОДА Степан Барна та кожному, хто спричинився до справи передачі УГКЦ приміщень монастиря та облаштування нового архіву. Зізнався, що особисто впродовж двох років молився за цю справу. Відтак священики освятили всі кабінети приміщення.

Як зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, «на відкриття нового приміщення витратили майже 11 млн гривень з державного фонду регіонального розвитку та майже 10 млн гривень з місцевого бюджету».

На сьогоднішній день заповнено 3 поверхи архівними документами та бібліотечним фондом. Але, як зазначає директор архіву, вони будуть поповнювати сховища.

«Я дуже щасливий, що тепер у нас є новозбудоване приміщення із відповідними сховищами та відповідною зоною для адміністративного відділу, – розповідає Федір Полянський, директор Державного архіву Тернопільської області. – Це приміщення було потрібне ще 30 років тому, бо якщо ми не будемо належним чином ставитись до збереження історії свого краю, то через десятки років – не зможемо його відтворити».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here