Головна Новини Не вода, а золото: жителів Бучача хотіли “нагріти” на більш як мільйон...

Не вода, а золото: жителів Бучача хотіли “нагріти” на більш як мільйон гривень

тариф на воду

Комісія з питань економічної обґрунтованості регульованих  тарифів при Бучацькій міській раді вивчала питання щодо обґрунтованості розрахованих планових тарифів на  комунальні послуги, а саме  на послугу з централізованого водопостачання, послугу з централізованого водовідведення та послугу з поводження з побутовими відходами одного з місцевих комунальних підприємств.

 У ході проведення відповідної роботи представники Держпродспоживслужби проаналізували планові та фактичні показники діяльності даного підприємства  на 2021 рік та  планові розрахунки тарифів  на комунальні послуги та надали рекомендації щодо зменшення   загальновиробничих витрат та пропорційного їх розподілу між видами діяльності. За результатами розгляду планових тарифів члени комісії внесли пропозицію до зменшення рівня тарифів.

  Так, наприклад, запропонований адміністрацією тариф на надання послуги з централізованого водопостачання з врахуванням  податку на додану вартість становив 25,80 гривень за 1 кубічний метр.  Враховуючи пропозиції, плановий тариф скореговано в сторону зменшення  до  рівня 22,15 гривень  за 1 кубічний метр.

 Враховані рекомендації представників Держпродспоживслужби дозволили в майбутньому попередити обрахування споживачів  на рік по комунальних послугах всього на суму 1 мільйон  57 тисяч гривень.

Завідувачка Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Лариса Голда зазначила, що при перевірці планових тарифів на комунальні послуги члени комісії взяли до уваги вимоги Закону України  «Про житлово-комунальні послуги» від 07.06.2018 № 2454-VІ,  Постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного  підходу до формування тарифів  на житлово-комунальні  послуги» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2011 року № 291 та  Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 року № 1010.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here