Головна Новини На хресній ході у Римі українка і росіянка представлять «братні народи»

На хресній ході у Римі українка і росіянка представлять «братні народи»

Цього тижня у католиків світу триває страсний тиждень. У Велику п’ятницю, 15 квітня, у римському Колізеї відбудеться традиційна хресна хода за участі Папи Римського. Та цього року Ватикан придумав оригінальний, на його думку, сценарій. І знущальний – на думку українців.

«Історії, радощі та труднощі сімей представлені у 14 стаціях цьогорічної Хресної дороги», – анонсує Радіо Ватикану. Під час ХІІІ стації, присвяченої у цій версії роздумам про смерть Ісуса на хресті, хрест триматимуть сім’ї українки Ірини та росіянки Альбіни, що разом працюють у госпісі.

Дійство супроводжуватиметься такими роздумами-молитвами:   «Навколо – смерть. Здається, що життя втрачає цінність. Все змінюється через лічені секунди. Існування, перебіг днів, безтурботний зимовий сніг, забирання дітей зі школи, робота, обійми, дружба… все. Несподівано все втрачає цінність.

“Де Ти, Господи? Де Ти сховався? Ми хочемо свого колишнього життя. Чому все це? Якою є наша провина? Чому Ти нас покинув? Чому Ти покинув наші народи? Чому Ти в такий спосіб розділив наші сім’ї? Чому ми втратили бажання мріяти та жити? Чому наші землі стали такими ж темними, як Голгота?”. У нас не залишилося сліз. Гнів поступився місцем зневірі. Господи, де Ти? Промов серед мовчання смерті та поділів і навчи нас творити мир, бути братами й сестрами, відбудувати те, що бомби хотіли би знищити».

У Ватикані розповідають, що обидві жінки ще 20 років тому залишили свої країни і приїхали в Італію. Тож, виникає запитання – як вони можуть представляти Україну і Росію?

«Українець – це не просто паспорт чи формальне місце народження. Це ДНК людей, які б’ються за свободу, проливають свою кров за свободу і сьогодні кожного дня помирають в боротьбі зі злом, ім’я якому – росія», – коментує керівниця Магістерської програми з медіакомунікацій УКУ Олена Кулигіна. Новина про такі плани Ватикану обурила українців. Віряни РКЦ та УГКЦ, що підпорядковуються Святому Престолу, стали звертатись до своїх єпископів з проханням завадити задумам Ватикану, що є зневагою українців, які потерпають від знущань, гвалтувань та масового винищення росіянами. Самі учасниці дійства в інтерв’ю італійським ЗМІ, що цитує Олена Кулигіна, просувають наратив про «братні народи» і «мир».

Так, росіянка Альбіна каже: «Це дві братські країни, і я вірю, що в найближчому майбутньому дружба і любов між цими двома народами будуть продемонстровані ще не раз. Я вірю, що найближчим часом, як і ми з Іриною, Росія та Україна теж навчаться жити в мирі, підтримувати один одного. Жити однією сім’єю».

Ірина не відстає: «Ми сподіваємося, що мир може повернутися і, перш за все, мир між нашими народами. Цей конфлікт не хотів народ. Ми брати. Ми два близьких народи, у яких багато спільного. Те, що ми бачимо, – це величезне насильство. У нас багато спільного: сім’я, дружба. Багато відносин, які об’єднують наші народи. Ця війна руйнує те, що наші народи побудували. Я не думаю, що ця війна зруйнує всі стосунки. Між нами занадто міцні узи».

Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив, що Посольство вже намагається пояснити Ватикану що цей задум – хибний. «Українське Посольство при Ватикані розуміє та поділяє загальну стурбованість української та багатьох інших спільнот щодо ідеї зібрати разом українську і російську жінок, щоб нести Хрест під час П‘ятничної Хресної Дороги у Колізеї. Зараз ми працюємо над цим питанням, намагаючись пояснити неможливість його реалізації та очікувані наслідки», – написав він у Facebook.

Джерело