Головна Новини На Тернопільщині 33 кримінальних провадження по незаконному видобутку надр

На Тернопільщині 33 кримінальних провадження по незаконному видобутку надр

2011-06-09karjer_MalinЗ квітня на Тернопільщині порушено 33 кримінальні провадження щодо незаконного  видобутку корисних копалин за період.
«У 2013 році відбулося скорочення працівників у  галузі надрокористування, однак зросло виробництво будматеріалів. Як бачимо, ця галузь пішла в тінь. Ми акцентуємо нашу роботу не тільки на виявленні недобросовісних надрокористувачів, які не мають відповідних дозволів,  здійснюють видобуток без ліцензій, – зазначив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. – Наразі  працюємо над створенням умов для підприємців, щоб легалізувати їхній бізнес. Зараз можемо говорити, що процес легалізації ми зрушили з мертвої точки. Вперше за 23 роки незалежності  ми сформували єдиний реєстр проявів корисних копалин та родовищ області. Над цим працювали п’ять відомств та служб галузі. До цього часу координації їхньої роботи не було».
За словами Леоніда Олексійовича, підготовлено  17 комплектів  документів на структури київського рівня, зокрема це Міністерство екології та природних ресурсів України і Держгірпромнагляду України, та  13 пакетів документів на  розгляд Тернопільської обласної ради.
«Триває підготовка обласної програми розвитку  мінеральної сировинної бази Тернопільщини, – розповів заступник. – До неї будуть зведені всі напрацювання. Ця програма передбачатиме алгоритм узаконення  родовищ, реєстр всіх кар’єрів. Ми вважаємо, що це має бути максимально прозоро і відкрито. Програма включатиме і перспективні напрямки видобувної галузі області. Нас цікавить впорядкований видобуток будівельних матеріалів, мінеральних вод. Є напрацювання у смт. Гусятин, де містяться запаси двох видів вод, унікальних для західного регіону».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here