Головна Новини На Тернопільщині фітосанітари виявили карантинні бур’яни в імпортному вантажі

На Тернопільщині фітосанітари виявили карантинні бур’яни в імпортному вантажі

Під час проведення фітосанітарного контролю імпортного вантажу – тютюнової сировини, яка надійшла з Азербайджану вагою 29 тонн, виявлено карантинні обмежено поширені на території України бур’яни – амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia L..) та сорго алепське (гумай) (Sorghum halepense (L.) Pers.).

Аби в подальшому не допустити подібні випадків, до країни-експортера – Азербайджан – надіслано нотифікаційне повідомлення про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам.

До зараженого вантажу вжито відповідні фітосанітарні процедури.

ДОВІДКА! Амброзія полинолиста. Шкодочинність амброзії виключно велика. Розвиваючи потужну надземну масу і кореневу систему вона пригнічує культурні рослини. Засмічує посіви всіх польових культур. Трапляється в садах, на узліссях, присадибних ділянках, узбіччях доріг. На луках та пасовищах витісняє злаково-бобові трави і різко знижує кормові якості сіна і випасів. Тварини не поїдають рослини амброзії в зв’язку з тим, що в листках міститься до 0,15% гірких масел. Квітковий пилок амброзії полинолистої шкідливий для людини. В період цвітіння, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний полінозПилок амброзії, потрапляючи у нісбронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, проходить різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Cорго алепське (гумай).  Шкодочинність сорго алепського для с/гвиробництва зумовлена зниженням урожайності культур і засміченням врожаю. Головну шкоду сорго завдає своєю могутньою кореневою системою, яка дуже ускладнює якісний обробіток грунту. При значній забур’яненості, очистити поля від кореневища практично неможливо. Сорго алепське, завдяки масовій кореневій системі та добре розвинутій надземній частині витісняє культурні рослини. Має стійкість до хвороб і шкідників. Рослина отруйна молоді пагони містять отруйні сполуки, які можуть викликати отруєння худоби.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here