Головна Новини На Тернопільщині у багатодітної матері знайшли “море” марихуани

На Тернопільщині у багатодітної матері знайшли “море” марихуани

Щонайменше дивною виглядає справа, яку нещодавно розглянули у Зборівському райсуді. Йдеться про велику кількість, за українськими мірками, наркотичних засобів, однак якось непомітно, без суспільного інтересу та резонансу її розглянули й постановили  поблажливий вирок, пише Свобода

У селі Зборівського району, де проживає головна дійова особа кримінальної справи, кажуть, що бояться посадити навіть декілька кущів маку, бо відразу ж з’явиться дільничний, й лиха не обберешся. А от Галина мішками заготовляла коноплю й нічого не боялася. Чому? Вважають, що без «даху» не обійшлося. Місцеві говорять, що вона садила цю заборонену рослину серед кукурудзи, й не вірять, що випадково натрапила на кущі, як це відображено у кримінальному провадженні.

Хто така Галина? Мати-героїня. Звання присвоїли їй кілька років тому. У неї шестеро дітей, двоє з яких неповнолітні, причому один син – інвалід з дитинства. За статусом вона неодружена, але чоловік, він же батько її дітей, є, проживають разом.

Як малозабезпеченій сім’ї держава платила соціальну допомогу. У 2017 році районний відділ соціальної політики «вичислив», що Галина не усе вказала у декларації про доходи, зокрема про зарплату сина-студента. Відтак від неї вимагали повернути майже 10 тисяч гривень зайвої переплати, а на наступний період припинили допомогу. Галина пішла до суду й виграла справу проти соціальних чиновників.

У листопаді 2018 року до обійстя жінки прийшли з обшуками. Тут застали такий собі мексиканський міні-наркокартель: у мішках, бідонах, поліетиленових пакетах – уже подрібнене висушене зілля коноплі. Під час першого обшуку виявили майже 22 кілограми! Ціна на марихуану на «чорному» ринку варіюється від 220 до 280 гривень, а може, уже й дорожче. Вилучене вартувало не тисячі чи сотні тисяч гривень, а мільйони!

Галина не вгомонилася. Влітку 2019 року, знову ж таки під час обшуків, у неї виявили ще дванадцять з половиною кілограмів висушеного і подрібненого канабісу.

У вироку суду  її дії кваліфіковано як незаконне придбання, виготовлення перевезення та зберігання наркотичного засобу без мети збуту. Власне, головне у цьому формулюванні – «без мети збуту», бо суттєво впливає як на кваліфікацію злочину, так і на міру покарання.

То для чого жінці стільки наркотиків, якщо не мала мети реалізувати їх? Вона наркозалежна? Та ні!

Прикметно, що за таких обсягів наркотичних засобів правоохоронці мали б зацікавитися, чи збуває вона наркотики, а якщо так, то кому. Для цього використовують так звані оперативні закупівлі, вдаються до негласних слідчих дій. У цьому ж випадку є проста констатація: «без мети збуту». Причому, відповідно до Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», канабіс належить до особливо небезпечних наркотичних засобів, а така вага значиться особливо великим розміром.

Обвинувачена у судовій залі повністю визнала вину і розкаялася, а відтак суд і не досліджував докази, які ніким не оспорювалися. Отож, у Зборівському райсуді вирішили, що матір-героїню можна виправити та перевиховати без ізоляції від суспільства. П’ять років позбавлення волі з відстроченням виконання вироку та із встановленням іспитового терміну на три роки – ось таке, як ми звикли говорити, умовне покарання.

Ще такий промовистий момент. У рамках досудового розслідування на деяке майно обвинуваченої наклали арешт. У вироку суд розпорядився зняти арешт і повернути засудженій з-поміж іншого револьвер моделі «PROFI 4,5», газобалонний пістолет моделі «0693 Pistol Kit 505», пластикову коробку з металевими кульками у кількості 60 штук та 41 патрон Флобера. Видно, що свої статки мати-героїня неабияк охороняла…

Ольга КУШНЕРИК

2 КОМЕНТАРІ

  1. кушнерик має результати судової експертизи, що так впевнено стверджує, що виявлено марихуану?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here