Головна Новини На Тернопільщині ремонтують п’ять трас і дев’ять мостів

На Тернопільщині ремонтують п’ять трас і дев’ять мостів

Ремонти доріг державного значення тривають у Тернопільській області. Цього року їх розпочали на місяць раніше ніж минулого – з 22 березня. Зараз ремонтують п’ять трас і дев’ять мостів. Що вже зроблено розповів під час прес-конференції виконуючий обов’язки начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Микола Довгошия.

«Ремонтуємо дорогу М-12 «Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка», яка до дня Незалежності буде перейменована на М-30 «Стрий-Ізварине», М-19 «Доманове-Ковель-Чернівці-Треблече», Р-39 «Броди-Тернопіль», Т-20-10 «Збараж-Підволочиськ», Н-18 «Івано-Франківськ-Бучач-Тернопіль». На цих об’єктах роботи продовжуються, як з минулого року, так і розпочаті в цьому році. Ми вже відфрезували більше 60 кілометрів старого покриття, провели регенерацію основи на 37 кілометрах, влаштували вирівнюючий шар на 33 кілометрах, влаштували верхній шар зі щебенево-мастичного асфальтобетону на 4 кілометрах, продовжили влаштування верхнього шару на об’єктах з минулого року. Дорога М-12 у 2018 році була відремонтована до Тернополя, а в цьому році розпочали ремонт з Тернополя в сторону Бережан до межі з Івано-Франківською областю. Вже укріпили основу дороги на 16 кілометрах, влаштували вирівнюючий нижній шар з асфальтобетону на 13 кілометрах, розпочали роботи з влаштування тротуарів, освітлення, встановлення бар’єрного огородження. Ділянка поточного середнього ремонту складає 47 кілометрів до Бережан. М-19 – перехідний об’єкт з минулого року. На ньому вже влаштували 4 кілометри верхнього шару із ЩМА, зробили бар’єрне огородження, продовжуємо облаштування тротуарів, освітлення, нанесення дорожньої розмітки. На дорозі Р-39 «Броди-Тернопіль» в минулому році завершили ремонт за Залізцями. Тепер продовжуємо і влаштували 5 кілометрів нижнього шару, опори для освітлення, тротуари, продовжили фрезування у сторону Тернополя. На ключовій для області М-18, яка перетинає область від Дружби до межі з Івано-Франківською областю, вже зробили 10 кілометрів нижнього шару, відфрезували 19 кілометрів старого покриття. У другій Постанові Кабміну додали коштів на цей об’єкт. На трасі «Збараж-Підволочиськ» в минулому році влаштували нижній шар, в цьому продовжили. Виконано вже 5 кілометрів нижнього шару і триває ремонт моста.».

Планують цього року відремонтувати і найгірші ділянки доріг на Тернопільщині. Так вже оголошено тендер на виконання робіт по першому проекту дороги «Бучач-Товсте». Цього тижня Служба автомобільних доріг в Тернопільській області оголосить тендер на другу найгіршу ділянку – дорогу Т-09-03, а саме на відрізок від Гримайлова до межі з Хмельницькою областю.

Розпочали також ремонт дороги «Мишковичі-Дружба» на умовах співфінансування з місцевою громадою. Як зауважив Микола Довгошия, за останні 10 років це найбільше співфінансування, коли громада долучається до ремонту доріг державного значення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here