Головна Новини На Тернопільщині реконструювали Зборівську битву

На Тернопільщині реконструювали Зборівську битву

На Тернопільщині відтворили Зборівську битву. Участь у реконструкції взяли 100 акторів і майже 3 000 глядачів під час фестивалю “Білий Берег” у Зборові. Там відбулось театралізоване історичне шоу “Зборівська битва”. Про це Суспільному розповів організатор дійства Богдан Бутковський.

За його словами, шоу з такою кількістю учасників організували вперше, пише Суспільне

За сценарієм, до польського короля, якого грав Василь Булат, під’їхав кінний шляхтич і розповів, що козаки розбили кавалерію. Вона рухалась в напрямку Збаража визволяти Ярему Вишневецького. Далі у воротах польського табору з’являється перший козак, який намагався поцілити списом в короля. Його удар відбив кінний шляхтич. Козак вбиває шляхтича, а король ховається у таборі. До табору прибуло козацько-татарське військо. Богдан Хмельницький, роль якого виконував Сергій Бачик, вирішив вивести перед польським табором Ярему Вишневецького, щоб спровокувати атаку. Шляхта вийшов з табору і нападав. Під час бою козаки підривали польський пороховий склад і гармати, тоді стріляли зі своїх гармат. Після цього табір підняв білий прапор, шляхта пішла до Богдана Хмельницького на переговори. Хмельницький відряджає на бій джуру Антона Яремчука. Він майже програє, але в останній момент, втративши меч, відбивається списом і кладе ворога на коліна. Тоді Богдан Хмельницький приймає капітуляцію польського війська, – каже Бутковський.

За його словами, Зборівська битва 15-16 серпня 1649 року – це переможна битва української армії, яку очолював Богдан Хмельницький, над коронним польським військом під командуванням короля Яна II Казимира під Зборовом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here