Головна Новини На Тернопільщині психічно хворих утримують в нелюдських умовах (фото)

На Тернопільщині психічно хворих утримують в нелюдських умовах (фото)

У Буданівській психоневрологічній лікарні, що на Тернопільщині, пацієнти живуть в антисанітарних умовах. Це побачили монітори Національного превентивного механізму (НПМ) під час візиту без попередження.

За словами моніторів – представників ГО «Тернопільська правозахисна група», люди там сплять на старих прогнилих матрацах, а одна із пацієнток – на поролоні.

У мешканців немає особистих тумбочок, тому свої речі, воду, папір, картон з ящиків та рушники ховають під постіллю.

«Лише в одній шкарпетці ми побачили під час візиту пацієнта Буданівської обласної психоневрологічної лікарні. На запитання куди ж поділася інша шкарпетка чоловік відповів, що вкрали під час сну. Саме тому доводиться ходити у тому, що залишилося. Як виявилося, багато пацієнтів ходять недоглянутими, без шкарпеток та з неохайними нігтями. Бажає кращого й одяг підопічних», – поділився Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимир Шевченко.14729253_1190531641039863_1282369131090154477_n

Більшість із 136 хворих, які перебувають у закладі, виглядають недоглянутими. Чоловіки та жінки не змогли сказати точно, коли востаннє чистили зуби. Працівники закладу пояснили це тим, що не видають щітки з міркувань безпеки. Так само не дають стільці, крісла і тумбочки.

Їдять пацієнти зі старих залізних емальованих тарілок та чашок, оббитих та надщерблених. Харчування з такого посуду – небезпечне для життя.14729127_1190531634373197_5833787641912807755_n

Вбиральня у лікарні – «сімейного типу», у ній немає перегородок. Через перенаселеність 13 ліжок чоловічого відділення розташовані у холі. За словами працівників закладу, кількість ліжкомісць має скоротитися на 30.

Хворі скаржилися моніторам, що їм не вистачає спілкування зі священиками.

У Буданівській обласній психоневрологічній лікарні діє туберкульозне відділення. Серед 33-ьох хворих лікують 13 з високим ризиком. При цьому у лікарні немає рентгенівського обладнання.

Проте, незважаючи на фінансові труднощі, адміністрація намагається взаємодіяти зі спонсорами та місцевими фермерами. Власними силами у жіночому відділенні зробили ремонт.

На одностайну думку членів моніторингової групи, лікарня потребує залучення коштів для ремонту та уваги зі сторони Тернопільської обласної ради.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here