Головна Новини На Тернопільщині присяжні судили всього один раз

На Тернопільщині присяжні судили всього один раз

pasmi.ruЗагалом після запровадження інституту відбулося 71 засідання за участі суду присяжних. З яких на Тернопільщині всього одне. 

Після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу, у 2013-2014 роках найчастіше суд присяжних залучали до судових процесів у Луганській області – 6 разів. Про це повідомила Державна судова адміністрація у відповідь на запит Тиждень.ua.

Так, у 2013 році присяжні приймали участь у 29-ти судових процесах. Найбільше у Луганській області – 5. У 4-х процесах суд присяжних залучали до розгляду справ в Автономній республіці Крим, 3-х – у Харківській та Миколаївській областях. Двічі присяжні залучалися у Чернігівській, Хмельницькій, та Дніпропетровській областях.

По одному судовому процесу за участі присяжних відбулося у Волинській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Сумській і Тернопільській областях.

В інших регіонах України 2013-го року присяжні до розгляду кримінальних проваджень у суді не залучалися.

2014-го року кількість судових розглядів, у яких брав участь суд присяжних, зросла майже у півтора рази – 42 засідання.

Найбільше процесів за участі суду присяжних відбулося у Київській та Кіровоградській області – 5. 4 рази присяжних до розгляду справ залучали у Києві, Чернігівській та Хмельницькій областях.

У Полтавській та Одеській областях відбулося по три кримінальних процеси, до яких залучали суд присяжних.

По дві справи у 2014-му присяжні розглядали у Харківській, Миколаївській, Львівській та Волинській областях.

У Вінницькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській, Рівненській та Чернівецькій області до розгляду справ присяжних залучали один раз.

В інших регіонах України 2014-го року судів за участі присяжних не відбувалося.

Як відомо, 20 листопада 2012 року набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України, згідно якого в Україні вводиться інститут суду присяжних.

Так, КПК передбачено, що суд присяжних утворюється при місцевому загальному суді першої інстанції. Обвинувачений у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у вигляді довічного позбавлення волі, під час підготовчого судового засідання має право заявити клопотання про розгляд кримінального провадження стосовно нього судом присяжних.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here