Головна Новини На Тернопільщині перейменували єдину вулицю імені депутатки “Єдиної Росії” Терешкової

На Тернопільщині перейменували єдину вулицю імені депутатки “Єдиної Росії” Терешкової

На сесії Збаразької міської ради 22 червня депутати одноголосно ухвалили рішення про перейменування чотирьох вулиць, зокрема і імені російської депутатки “Єдиної Росії” Валентини Терешкової, яка голосувала за окупацію Криму.

Про перейменування свідчить рішення сесії Збаразької міської ради №VIIІ/8/18 “Про перейменування вулиць”, за яке проголосували усі присутні депутати. У рішенні не вказані назви вулиць, однак їх LB.ua повідомили місцеві депутати. 

Вирішено змінити назви:

  • вулиці Ярослава Галана у с. Максимівка на вулицю Збаразьку.
  • вулицю Валентини Терешкової у с. Травневе на вулицю Соборна.
  • вулицю Корнійчука у м. Збараж на вулицю Василя Кука
  • вулицю Гвардійців-Кантемирівців у м. Збараж на вулицю Євгенії Бохенської (українська письменниця, публіцистка, педагог, народилась у Збаразькому районі). 

Нагадаємо, що в Тернопільській області була одна вулиця на честь Терешкової. Депутатка голосувала 1 березня 2014 року за окупацію Криму, а також саме вона виступила ініціаторкою обнулення термінів президентства Володимира Путіна у 2020 році. У 1970-1990 роках вона була членом ревізійної комісії ЦК КПРС, саме тому підпадає під дію закону про декомунізацію.

Олександр Корнійчук, вулицю імені якого перейменували, у 1943–1944 рр. був заступником наркома іноземних справ СРСР, членом Президії ЦК Компартії України, у 1947-1953 та 1959-1972 рр. – голова Верховної Ради УРСР, у 1938–1941 та у1946–1953 рр. – голова Спілки письменників УРСР.

Галан Ярослав – письменник, журналіст, громадський і політичний діяч, член Комуністичної Партії Західної України (з 1924 р.), учасник встановлення радянської влади в Західній Україні (1939-1940); автор пропагандистських фальсифікаторських публікацій, у яких піддавав цькуванню УГКЦ, український визвольний рух, звеличував сталінський режим. Олександр Рудоманов

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here