Головна Новини На Тернопільщині очікують на новий штамп грипу, який вражатиме людей працездатного віку

На Тернопільщині очікують на новий штамп грипу, який вражатиме людей працездатного віку

Медики прогнозують, що у цьому епідеміологічному сезоні на Тернопільщині, як і в Україні загалом, циркулюватиме новий штам грипу, який буде більш небезпечним для людей працездатного віку з хронічними захворюваннями.

“Штами, які очікуються, — це новий H3N2 – А-Канзас – і, можливо, новий штам Н1N1 – А-Брісбен. Ще два віруси грипу Б, які також можуть бути, але вірогідність їх менше – це В-Колорадо і В-Пхукет. Останній – найменш вірогідний, тому що він вже старий, був у нас не один рік”, – зазначила відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського НАМН України Алла Мироненко, пише ternopoliany.te.ua

За її словами, Брісбен найбільш небезпечний для людей працездатного віку, особливо з групи ризику (тобто з хронічними захворюваннями, — ред.). Саме ця категорія населення буде більше страждати від ускладнень в разі захворювання на цей грип. Канзас же більш небезпечний для людей з хронічною патологією і людей віком 65 років і старше.

«Юридично початком сезону грипу в Північній півкулі вважається 40-й тиждень, який припадає на початок жовтня, фактичний початок сезону прийдеться на початок циркуляції вірусу. Втім, коли це станеться, наразі сказати не можна», — сказала Мироненкоі додала, що у грудні зареєстровані випадки грипу вже точно будуть.

До слова, в сезоні 2019-2020 рр. в Україну планують доставити близько 500 тис. доз вакцин проти грипу для вакцинування населення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here