Головна Новини На Тернопільщині одну добу не вимикатимуть електроенергію

На Тернопільщині одну добу не вимикатимуть електроенергію

В Україні вирішили на один день припинити вимикати електроенергію. Чиновники розпорядилися, щоб оператори заміряли навантаження на мережу. За підсумками дослідження планують переглянути ліміти для регіонів та відкоригувати стабілізаційні графіки відключень.

В Укренерго ухвалили рішення, що кожна область України у період з 24 січня по 2 лютого проведе по одному дню без відключення електроенергії. Енергетики в дату Х будуть проводити виміри погодинного активного навантаження на мережу, щоб отримати точні дані щодо обсягів реального споживання у регіонах, інформує Сьогодні.

Зазначені заходи потрібні для того, щоб розрахувати реальні потреби електроенергії окремо для кожної області.

Оператори систем розподілу до 10 лютого мають звітувати про виконану роботу перед Міненерго та Укренерго, а також подати кінцеві результати.

Зазначено, що кожен регіон матиме свою добу, коли електропостачання не обмежуватимуть. Українців закликали у вказаний день користуватися електроприладами як завжди, не економлячи ресурс. Завдяки цьому вдасться зробити точніші розрахунки.

У відомстві попередили, що якщо російські окупанти знову атакують критичну інфраструктуру України та дефіцит електроенергії наблизиться до критичної позначки, енергетики будуть змушені повернутися до аварійних та стабілізаційних графіків відключень.

Нагадаємо, що енергосистема України пережила 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах та 12 масованих ракетних атак рашистів. Понад 10 ГВт основних встановлених потужностей зараз недоступні вітчизняній енергосистемі та перебувають під контролем ворога.

Це Запорізька ТЕС, Запорізька АЕС, Вуглегірська ТЕС, Луганська ТЕС, Каховська ГЕС. На тимчасово окупованих територіях південних регіонів також перебуває більшість сонячних та вітрових електростанцій.