Головна Новини На Тернопільщині ніяк не попрощаються з Леніном

На Тернопільщині ніяк не попрощаються з Леніном

izgotovlenie-anshlagovТернопільська область здавна вважається в Україні однією з найбільш патріотичних та проукраїнських. Тут завжди виборці давали найбільший відсоток голосів за націоналістів – від Чорновола та Лук’яненка до «помаранчевих», а тепер і за «сучасних» — БПП, «Народний фронт» та «Свободу», пише Press-Центр.

Та виявляється, що й тут збереглися пережитки «совкової епохи», яких давно вже немає у більшості сусідніх областей. Наприклад, в одному із сіл на півночі Кременецького району досі є вулиці Леніна та Радянська.

Ідеться про невеличке село Града, яке відноситься до Гаївської сільської ради. Схоже, що місцевим депутатам байдуже, що вулиці у їхньому селі мають такі незвичні для Тернопілля назви, бо за 23 роки Незалежності так і не спромоглися їх перейменувати.

— Мешканці села Града більше не будуть мовчати, — говорить громадський активіст Володимир Вихованець. — Нам незрозуміла позиція місцевих депутатів, які блокують питання перейменування головної сільської вулиці. Уявіть собі, вона і досі має назву Леніна. Перейменувати цю вулицю – найменше, що ми зобов’язані зробити заради світлої пам’яті тих, хто загинув під час революційних подій на Майдані і гине на Сході зараз.

За словами Володимира Вихованця, питання обрання нової назви вулиці, а саме Героїв України, не раз обговорювали селяни на вуличній раді та на громадських слуханнях. Однак місцеві депутати та чиновники на це не зважають.

— Зібрали близько 150 підписів на підтримку назви Героїв України, — розповів Володимир Вихованець. — Та чиновникам цього замало. Вони вимагають ще зібрати підписи людей, які проти того, щоб вулицю перейменовувати. Ви таке чули?!

Мешканці Гради кажуть, що і далі домагатимуться перейменування центральної вулиці. І якщо місцеві депутати опиратимуться й далі, обіцяють йти до суду, оскільки мають на це всі законні підстави.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here