Головна Новини На Тернопільщині наркоман через паління у місті спокушав хабаром поліцейського

На Тернопільщині наркоман через паління у місті спокушав хабаром поліцейського

…Не дарма підмічено, що на злодієві шапка горить. От і житель Підгайців видав себе по саму маківку через недопалок.

На початку липня ц.р. поліцейські, патрулюючи вулиці містечка, зробили зауваження такому собі Василю (ім’я з етичних міркувань змінено): мовляв, мало того, що палить у неналежному місці, так ще й недопалки кидає у квітник. Чолов’яга за словом у кишенюі не поліз. У підсумку правоохоронці запросили його у відділок скласти протокол за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП. Той неохоче поплентався слідом, пише Номер один

Оскільки Василь нещодавно вже мав проблеми з законом – зберігання наркотиків (ст. 309 КК України) та носіння холодної зброї (ст. 263 КК України), дільничний між іншим поцікавився, чи не має він при собі заборонених законом предметів та речей. Молодик одразу знітився і неохоче дістав із кишені пачку «Мальборо». Інспектор здивовано підняв брови та, трохи завагавшись, відкрив упаковку. Отож замість сигарет усередині лежав поліетиленовий пакет із зеленкуватою речовиною. «Канабіс», – майже ствердно прокоментував правоохоронець.

«Начальник, це я для себе», – вдавано весело почав Василь.

«Так, для себе, знову на 309-ту, якщо експертиза підтвердить, що це наркотики», – холодно відрізав інспектор.

До відома, ст. 309 КК України – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин  або їхніх аналогів без мети збуту. Санкція статті передбачає від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або до 2-х років виправних робіт, або піврічний арешт та 3 роки – обмеження чи позбавлення волі.

Отже, дотримавшись букви закону та всіх необхідних вимог, пакет із наркотиками у молодика вилучили, і засмучений та стурбований Василь вийшов у коридор відділку. У цей момент повз нього пройшов якийсь важний поліцейський чин (як згодом пояснить підозрюваний: «Я прочитав по погонах»).

«О, певно, якась «шишка»», – подумав про себе і, пришвидшивши крок, наздогнав правоохоронця.

«Пане начальнику, можна запитати?»

«Слухаю Вас», – трохи здивовано відповів той.

Варто зазначити, що Василь не помилився: перед ним насправді стояв заступник начальника відділення поліції.

«Можна до Вас у кабінет? – продовжив горе-наркоман, а коли керівник неохоче пропустив його до службового приміщення, без вагань у двох словах розповів про ситуацію і наостанок запропонував: «Я Вам 500 «баксів» – а Ви закриваєте проти мене справу за «траву».

«Ви серйозно?» – здивувався керівник.

«Ну то я миттю – за годину, тобто одразу по обіді буду у Вас», – рішуче відповів рецидивіст і поспішив за грошима.

Тим часом посадовець як представник влади повідомив свого керівника про інцидент та подав рапорт. Тож коли підозрюваний прийшов із валютою, його вже чекали. Надалі за фактом спроби дати хабара або юридичною мовою за пропозицію надати неправомірну вигоду службовій особі заради   використання нею наданої їй влади (ч. 1 ст. 369 КК України) Василя вже вдруге за день затримали, проте цього разу йому повідомили, що справа значно серйозніша, ніж він собі уявляє.

Адже спроба дати хабар поліцейському – це тобі не «дур» у коробці. Відповідно тепер йому щонайменше «світить» штраф – від 500 до 750 грн. мінімумів доходів громадян або від 2 до 4 років обмеження, а то й позбавлення волі.

Від розпачу чолов’яга ледь вовком не завив, але вину повністю визнав і пішов на угоду зі слідством (тобто уклав угоду про визнання винуватості). У підсумку Підгаєцький районний суд виніс досить м’який вирок – призначив 8 тис. 500 грн. штрафу (500 неоподатковуваних мінімумів громадян).

Утім Василю ще рано ставити крапку, адже попереду його чекає ще один суд – за зберігання наркотиків (та сама 309-та стаття). І навряд чи молодик знову відбудеться лише адмінпокаранням.

Олекса Чиж                   

Джерело: Тижневик “Номер один”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here