Головна Новини На Тернопільщині звільнять від сміття каньйон та каскади Русилівського водоспаду

На Тернопільщині звільнять від сміття каньйон та каскади Русилівського водоспаду

29 вересня на Тернопільщині відбудеться екологічна толока. Її проведуть у Бучацькому районі, на Русилівських водоспадах. Захід має на меті облагородження території на каскадах та у каньйоні, де протікає річка. Основне завдання створення доступної інфраструктури (сходи, поручні) адже річка інколи протікає на глибині 15 метрів.

📌 “У заході візьмуть участь представники спеціального рятувального загону ДСНС, туристичний актив області, працівники управління туризму ТОДА. Після завершення толоки плануємо встановити інформаційні попереджувальні знаки”, – розповів заступник начальника управління туризму облдержадміністрації Ростислав Яцків.

☑️ За його словами, Русилівські водоспади знаходяться поблизу села Русилів в Бучацькому районі, на правому березі річки Стрипа, у глибокій долині-ущелині. Каскад водоспадів заховався у трикілометровому каньйоні серед густого лісу.

☑️ «Ця гідрологічна пам’ятка природи розпочинається з кількох джерел, що на околиці с. Русилів. До речі, околиця загалом багата на подібні водограї, у самій долині Стрипи вони є, зокрема у Жизномирі, Скоморохах та Сокільці. Струмочки з різних джерел поступово зливаються в один найбільш водоспадний струмочок України. Цей невеликий потік води стікає по скелястих уступах, які мають характерний червоний колір і утворює мальовничий каскад, що простягається на відстані 1км і нараховує, за підрахунками мандрівників, приблизно 15 водоспадів, які мають різну висоту