Головна Новини На Тернопільщині засвітилися представники руху ПВК “Редан”

На Тернопільщині засвітилися представники руху ПВК “Редан”

Про те, що так звані «редани» заявили про себе в місті Бережани, що на Тернопільщині, повідомляють місцеві Телеграм-пабліки.

Так, за останньою інформацією, підлітки обклеїли туалети у Фаховому коледжі м. Бережани символами “ЧВК Редан” – зображеннями павука з літерою “Z” всередині. Їх вони наліпили на зливній частині унітазів.

Що відомо про  “ПВК “Редан”?

Інформація про новий рух  почала активно розповсюджуватись у медіа та соцмережах після масового затримання підлітків у ТРЦ великих міст Росії.  Тільки в одному з ТРЦ Москви за один вечір затримали 300 людей. Причиною арештів стали масові бійки, які, за даними росЗМІ, влаштували представники нової молодіжної субкультутри – “ПВК “Редан”.

Молоді люди також називають себе “павуками”, зображення яких з цифрою 4 носять на одязі. Підлітки вважають себе “неформалами”, і стверджують, що не мають жодного стосунку до військових формувань, а “ПВК” (за аналогією з сумнозвісним “ПВК “Вагнер” Пригожина) назвалися “по приколу”.

Появу субкультури пов’язують з японським аніме-серіалом “Hunter x Hunter”, у якому є бандитське угрупування під назвою “Геней Рьодан”, символом якого був павук і цифра 4.Також “редани” можуть носити картаті штани, надають перевагу чорному одягу.

Утім, підлітки себе кримінальною групою не вважають. У соцмережах стверджують, що представники спільноти виступають проти “біляфутбольних фанатів та уродженців Кавказу та мігрантів”. При цьому “редани” заявляють, що вони “не пригнічують людей через їхню релігію чи національність”, пишуть Тернополяни з посиланням на УП.

За даними росЗМІ, “Редан” є організацією представників так званої анімешної субкультури, однак, на відміну від заглиблених у себе й подекуди апатичних пооцінювачів жанру, ці хлопці та дівчата можуть за себе постояти.

“У сьогоднішній час важких випробувань, коли тільки об’єднане суспільство здатне протидіяти агресії російської федерації, ворог намагається нас роз’єднати. Тому створює в соціальних мережах, інстраграмам, телеграм різні деструктивні чати, групи до яких залучає молодь, дітей, неповнолітніх , малолітніх осіб. Спонукає їх вчиняти різні протиправні діїяння, масові порушення громадського порядку. Все це задля створення негоативної картинки та показу всього цього у засобах масової інформації. Для того, щоб показати наскільки наше суспільство не врівноважене і негативно відноситься до різних верств населення. Ми не повинні піддаватися цим провокаціям, вступати в ці соціальні мережі, чати. Тим паче вчиняти протиправні діяння. Ми повинні показати приклад згуртованості та підтримки нашого суспільства, і в першу чершу – Збройних сил України”, – зазначив Петро Тихович, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Тернопільській області.

Поліцейські закликають батьків пильніше стежити за своїми дітьми, більше часу спілкуватися з ними, цікавитися їхнім дозвіллям, звертати увагу на їхню поведінку.