Головна Новини На Тернопільщині жінка вирощує декоративні полуниці, які цвітуть і плодоносять майже увесь...

На Тернопільщині жінка вирощує декоративні полуниці, які цвітуть і плодоносять майже увесь рік

З ранньої весни і аж до перших заморозків у кременчанки Ірини Стравінської квітнуть розмаїтими кольорами і щедро плодоносять декоративні полуниці. Ці рослини прикрашають своїм цвітом не лише город, а й будинок, адже вони ідеально підходять для вирощування у підвісних вазонах.

Ремонтантні сорти ампельних полуниць, як-от Трістан, Тарпан, Мерлан, Тоскана, пані Ірина вирощує з насіння. Наприкінці лютого висіває його у міні-парниках на підвіконні. Коли на рослинах з’являється два-три листочки, висаджує їх у теплиці, а згодом – у відкритий грунт на відстані 20-25 сантиметрів.
– Ці полуниці особливі тим, що квітнуть і дають урожай одночасно аж до перших заморозків, – розповідає жінка. – У кожного сорту – свій колір квітів. У Рубі Енна – насичено червоні, у Тартана – темно фіолетові, Трістана – рожеві. Якщо кілька сортів посадити в один горщик, то можна отримати красивий різнобарвний букет. Досить цікавий вигляд має сорт Рейнбоу. На кущі висотою 20 сантиметрів – безліч квітів білого, рожевого і рожево-червоного кольорів, пише Сільський господар плюс
Усі сорти відрізняються розміром плодів. У Трістана і Тарпана ягода має видовжену форму, у Белтрана – круглу. Вага однієї ягоди сягає від десяти до тридцяти грамів. За смаком вони нагадують звичайні полуниці.
– Найменші ягоди у сорту «Пінк Панда», – розповідає пані Ірина. – але хоч плоди і дрібні, зате смачні і мають кремовий аромат. Кущі із яскраво рожевими суцвіттями з жовтою серединкою часто використовують для оформлення ампельних композицій та декорування дачних ділянок.
За словами Ірини Стравінської, кущі декоративних полуниць можна висаджувати навіть наприкінці літа і вже через два-три тижні смакувати ягодами. Якщо вирішили садити їх у відкритий ґрунт, то краще це робити у затінку або ж за похмурої днини, щоби сонце не обпекло листя. У догляді ці сорти подібні до звичайної полуниці. Тому потрібно пильнувати, аби на грядках не було бур’янів і рослини не потерпали від спеки. На одному місці ампельні полуниці можна вирощувати впродовж трьох років.
Якщо маєте бажання вирощувати полуниці у горщиках, то варто знати, що на одну рослину має припадати два-три літра ґрунту. При цьому треба слідкувати, щоби земля не пересихала.
Позаяк декоративні полуниці одночасно квітнуть і плодоносять, то обов’язково потрібно забезпечити їм нормальне підживлення. Пані Ірина радить це робити чотири рази за сезон. Для ґрунтових рослин можна використовувати розчини коров’яку чи курячого посліду. А от для вазонів краще підійде пожива, яку продають у спеціалізованих магазинах.
Полуниці, які ростуть у горщиках, Ірина Стравінська рекомендує на зиму пересаджувати у грунт. Декоративні ягоди не бояться морозів, тож укривати їх не потрібно. Під снігом їхній цвіт може навіть дочекатися весни.
Марія БЕЗКОРОВАЙНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here