Головна Новини На Тернопільщині екологічна інспекція поставила селам ультиматум

На Тернопільщині екологічна інспекція поставила селам ультиматум

Із видаленням рідких відходів від домогосподарств області, у яких відсутня централізована каналізаційна мережа, та їх відведенням у вигрібні ями Державна екологічна інспекція у Тернопільській області (далі-Інспекція) бореться не один рік. Але не вирішується вона не через брак коштів або інші перепони, а через бездіяльність органів місцевого самоврядування та громад.

Нагадуємо, що рідкі відходи відносяться до побутових відходів і поводження з ними врегульоване законодавчими та нормативними актами. Видалятись такі відходи повинні на очисні споруди.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. №1173 затверджено порядок проведення конкурсу на вивезення побутових відходів, на підставі якого визначається переможець конкурсу, з яким протягом десяти календарних днів після прийняття конкурсною комісією рішення органом місцевого самоврядування укладається договір на надання послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту. І тільки цей переможець конкурсу із статусом юридичної особи має право забирати рідкі відходи з певної території і видаляти їх у дозволене місце, яке вказане у договорі. Дотримання такої процедури, а також постійний контроль і роз’яснення серед мешканців зі сторони органу місцевого самоврядування унеможливить допущення «лівих» асенізаторів до виконання робіт із видалення рідких відходів, а отже і забруднення ними землі та водних об’єктів.

У свою чергу, Інспекція за результатами 152 перевірок органів місцевого самоврядування на території області, проведених за останні 3 роки, приписами зобов’язує їх визначати перевізника побутових відходів і вирішувати питання із побутовими відходами на свої території. На жаль, у більшості випадків органи місцевого самоврядування через некомпетентність, пасивність, нерозуміння того, що так буде краще для громади, шукають різні причини та шляхи аби не виконувати приписи.

Враховуючи те, що у м. Тернополі є діючі очисні споруди комунального підприємства «Тернопільводоканал» та навколо міста розташована велика кількість домогосподарств без централізованих каналізаційних мереж, Інспекцією надіслано пропозиції Великогаївській та Байковецькій громаді, Білецькій, Чистилівській, Плотицькій, Підгороднянській, Гаї Шевченківській, Великобірківській сільським радам визначити перевізника побутових відходів і вирішити питання із рідкими відходами на свої території до кінця 2017 року. У випадку ігнорування вимог Інспекції до посадових осіб будуть вжиті вичерпні заходи реагування.

Аналогічні заходи реагування будуть вживатися Інспекцією в першу чергу до тих органів місцевого самоврядування та громад, які мають діючі очисні споруди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here