Головна Новини На Тернопільщині в дитини підозрюють сибірку

На Тернопільщині в дитини підозрюють сибірку

ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що 29 жовтня в одному з районів Тернопільщини в дитини запідозрено захворювання сибірською виразкою.

З метою локалізації й ліквідації вогнища інфекційного захворювання, розпочато епідеміологічне розслідування та організовано комплекс протиепідемічних заходів.

Відібрано матеріал для лабораторних досліджень, які проводяться в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ “Тернопільський ОЛЦ МОЗУ” та референс-лабораторії з дослідження особливо небезпечних патогенів ЦГЗ м.Києва.
За їх результатами відповідно буде підтвердження чи спростування діагнозу.
Епідрозслідування триває. Деталі буде оприлюднено згодом.

“Референс-лабораторією проведено дослідження клінічних зразків хворої з попереднім діагнозом “Сибірка, шкірна форма, середньої тяжкості?”, що були надіслані Тернопільським лабораторним центром МОЗ України, та за отриманими результатами лабораторних досліджень специфічних фрагментів ДНК-бактерії Bacillus anthracis захворювання не виявлено”, – йдеться у повідомленні Центр громадського здоров’я України.

Довідково

Сибірська виразка або сибірка – небезпечна інфекційна хвороба, збудником якої є бацила Bacillus anthracis. Входить в групу інфекційних захворювань, збудники яких паразитують в організмі тварин.

Збудник хвороби може існувати у вегетативній і споровій формі. Особливо небезпечною вважається спорова форма. Справа в тому, що вегетативна форма бактерії поза організму людини або тварини швидко гине. Спори можуть зберігатися в ґрунті десятками років.
Передача інфекції відбувається контактним шляхом від тварини до людини або навпаки.
Важливо!
Від людини до людини сибірка не передається!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here