Головна Новини На Тернопільщині викопали останки священника, біля якого були вервичка та хрестик

На Тернопільщині викопали останки священника, біля якого були вервичка та хрестик

У Залізцях тривають археологічні розкопки. Учасники експедиції викопали останки священника, біля якого були вервичка та хрестик, а також останки молодої дівчини і дитини.

Aрхеологи разом із волонтерами вивчають територію біля костелу Св. Антонія XVI-XVII ст., де виявлено цивільне кладовище того ж періоду. Досліджені поховання належать як дорослим, так і дітям. Після завершення досліджень антропологічні рештки будуть відправленні в Київ на експертизу, за результатами якої буде отримана інформація про давніх мешканців. Зокрема, про їхні хвороби, патології, травми, професійні деформації, дієту харчування та ін. Артефакти з розкопок після реставраційних і консерваційних робіт будуть представленні в Залозецькому музеї після його відкриття, – повідомляють на сайті Залозецької громади.

В експедиції беруть участь волонтери-історики з різних куточків України. Керівник експедиції – археолог Василь Ільчишин. Також в експедиції бере участь директор Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини Марина Ягодинська, з якою Залозецька експедиція паралельно проводить розвідкові роботи на городищі княжої доби ( ХІІ-ХІІІ ст.) біля с. Городище Зборівського району, де виявили поховання того ж часу.

Голова Залозецької селищної ради Любомир Фесик, відвідавши місце досліджень, відзначив високий професіоналізм експедиції та зауважив, що рівень здобутої інформації та артефактів не поступатиметься рівню інших міст і навіть обласного центру. Адже отримані під час розкопок матеріали значно доповнюють інформацію про духовне і матеріальне життя давнього населення Залізців.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here