![1c2bacf3a9c9d0b69fc88759adddd9bc_xl](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2022/12/1c2bacf3a9c9d0b69fc88759adddd9bc_xl-640x357.jpg)
Ботанічний заказник місцевого значення “Білокриницьке карбонатне болото” створили на території Кременецького району, що на Тернопільщині.
Створення заказника ініціювали науковці Кременецького ботанічного саду.
Працівники саду обгрунтували також клопотання про створення такого ж ботанічного заказника місцевого значення у Шепетівському районі Хмельницької області. Його назва – “Гора Лисиця”.
«Діяльність спрямують на збереження рідкісних видів рослин. Працівники відділу фітосозології здійснили низку обстежень територій, створили та подали наукові обгрунтування щодо взяття під охорону цінних ділянок», – повідомляють у Кременецькому ботанічному саду.
До слова, за попередніми дослідженнями, у поточному році на V сесії 7 скликання Тернопільської обласної ради від 26 серпня 2022 року оголошено ботанічний заказник «Залужжя».