На Тернопільщину приїдуть брати Капранови

11 травня до Збаража завітають відомі українські письменники та видавці, брати-близнюки Капранови: Віталій та Дмитро.
За словами директора Збаразької ЦБС Оксани Бойко, визначна культурна подія для нашого міста відбудеться в актовому залі музичної школи. Зустріч з братами Капрановими заплановано на 13.00 годину, тож організатори сподіваються, що в обідню пору почути талановитих письменників прийде чимало збаражан.

Брати є авторами книг таких як: «Я лайкаю Україну», «Щоденник моєї секретарки», «Мальована історія України», «Веселих свят», роману «Забудь – річка. Про роман «Забудь-річка» можна говорити багато, це справжнісінький скарб. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ мертвих та живих. І саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині. Сам сюжет цієї книги досить цікавий і самобутній: «Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею».
До речі, брати вивели своєрідну прогресію «закон братів Капранових»: кількість бібліотек в області чи регіоні прямо пропорційна патріотизму людей: чим менше бібліотек, тим менше патріотів. На останньому місці донедавна були Донецька та Луганська області й Крим. Бібліотеки – індикатор розвитку культури, що виробляє звичай чути один одного і знаходити компроміс без зброї. Тому вони стали на захист бібліотек, бо, на їхню думку, де їх немає, там будуть танки.
Кілька цікавих фактів:
— Віталій та Дмитро народилися у Молдові, куди втекла їх бабуся після арешту чоловіка (його визнали «ворогом народу»), а виросли у Миколаєві, звідки була родом батькова сім’я. — Українську мову у школі не вивчали. Їх звільнили від зайвого предмету за станом здоров’я. І саме через це, як вважають письменники, вони і досі люблять українську літературу.

— Обоє ходили до спортивної та музичної шкіл.

— Отримали дві вищі освіти у Росії. Однією із обраних ними спеціальностей була «Технічна кібернетика».

— Одружені зі сестрами-близнючками.

— Працювали у фармацевтичному та виноробному бізнесі.

— На початку 90-х почали писати першу книжку «Кобзар 2000», яку закінчили через 10 років і яку перевидавали уже кілька разів.

— Оскільки видавництво українських книжок занепадало, Віталій та Дмитро відкрили власний видавничий бізнес.

— 1999 року ‪‎письменники‬, канал 1+1 і бренд «Корона» вперше провели конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай», у якому переміг Василь Шкляр з книгою «Ключ».

— У 2000 році вони заснували видавництво «Зелений пес», першою виданою книгою став роман «Я, зомбі» Леоніда Кононовича.

— У 2004 році написали свій другий роман під назвою «Приворотне зілля», а у 2006 – «Розмір має значення».

— Оскільки Дмитро та Віталій пишуть також для різних ЗМІ, у 2007 році вийшла збірка їх статей «Закон Братів Капранових».

Про це на свїй сторінці у соцмережах повідомила Світлана Боднар

Категорії: Новини

Теги: ,

Loading...

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d такие блоггеры, как: