Головна Новини На Тернопільщину потрапила ціла партія птиці, яка могла бути заражена пташиним грипом

На Тернопільщину потрапила ціла партія птиці, яка могла бути заражена пташиним грипом

На Тернопільщину потрапила партія птиці з Вінницької області, яка могла бути зареженою пташиним грипом. Сьогодні на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації прийняли рішення цю партію утилізувати.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Марків доповів присутнім про загрозу поширення пташиного грипу в Україні та шляхи його недопущення. Уже відомо, що перші спалахи захворювання зафіксовані на території Вінницької області на одній з птахофабрик.

За словами Володимира Марківа, відомо що на птахопереробне підприємство, яке функціонує на території нашої області для забою завезли курей з карантинної зони Вінничини. Аби не допустити поширення пташиного грипу у нас, члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній райдержадміністрації прийняли рішення утилізувати дану партію курей.

Відповідно, було проведено комплекс протиепізоотичних заходів, дезінфекцію приміщень, а працівникам провели роз’яснювальну роботу. Загрози поширення небезпечної недуги немає.

“На сьогоднішній день ситуація є благополучною щодо АЧС в області, але варто вживати ряд профілактичних заходів та проводити роз’яснювальну роботу серед населення”, – сказав Марків.