Головна Новини На сайті оголошень “OLX” обдурюють по-новому

На сайті оголошень “OLX” обдурюють по-новому

shahrai-250x188Новий вид шахрайства з’явився на сайті оголошень “OLX”. Шахраї заробляють на довірі замовників. Аферисти розміщують оголошення про продаж велосипедів, побутової техніки та інших товарів. Додають до тексту і фотографії.

Як з’ясувалося, оголошення та фото одного і того ж товару продається декілька разів. Його подають від імені кількох людей, вказують різні номери телефонів та населені пункти. Ціна за один і той ж товар також різна – або дешевша від попередньої, або дорожча.

Продавці навіть погоджуються на оплату після доставки. Саме цим і підкуповують бажаючих придбати товар.

Єдина умова – оплатити наперед гроші за доставку. Сума залежить від ваги та відстані – тому коливається. Саме на оплаті за доставку і дурять замовників. Люди перераховують продавцеві гроші, але товар не приходить. В деяких випадках – покупку відправляють, але суму за доставку ніхто повертати не збирається і вартість товару не зменшується.

Правоохоронці радять переглядати сайт оголошень на предмет однакових фото товару, не перераховувати гроші наперед ні за доставку, ні за сам товар.

3 КОМЕНТАРІ

 1. Попереджую людей,про шахарая,на якого натрапили на сайті ОЛХ при пошуку квартири
  При розмові з цим чоловіком, власником номера, буде розказувати довгу та продуману історію про те,що зараз ,на жаль, не є на місці бо виїхав з дружиною на 3 роки до Тернополя по роботі.
  Що приїжати заради одного показу квартири не буде,оскільки вже не один раз “недобросовісні клієнти” його підводили та не приїжали на зустріч, тому щоб довести серйозність своїх намірів винайняти житло Ви повинні скинути йому невелику суму завдатку,яку саму вважатимете за потрібне,в середньому просить 400грн.
  Чоловік скине у Viber фото паспорта на ім’я Музиченко Володимир Валерійович,скине також фотографію прописки в квартирі,щоб довести що кварира сравді його, та номер картки (як в нашому випадку Ощадбанку) термін дії якої закінчився.
  Передзвонивши цьому чоловіку,ми повідомили що картка не активна, на що ж він сказав ,що достатньо буде скинути кошти йому на телефон та дав інший свій номер,до якого прив’язана сторінка Viber – 050-87-48-290.

  Ми ж не підозрюючи нічого,адже чоловік скинув і фото паспорта, і фото прописки по адресі квартири,яку ж ми хотіли орендувати скинули йому 200грн та домовилися про зустріч.
  Найшовши випадково фото тої ж самої квартири ,яка здається ,але уже в Донецьку та Дніпропетровську ми передзвонили цьому шахраю,Володимиру( так він себе представив) з проханням пояснити нам дану ситуацію, на що чоловік сказав наступне:” Ну зачем вы так делаете?Вы хотите чтобы меня совесть мучила?Вы только не расстраивайтесь,такая жизнь” Та відповідно кошти відмовився повертати.
  Коли я сказала йому ,що викладу всі його дані та напишу про нього в інтернеті,щоб попередити інших людей,то чоловік тільки посміявся і попросив скинути йому ссилку на інформацію,щоб і він міг її почитати.
  Пишу я це для того,щоб попередити наступних жертв афериста.

  • Так само мене розвів цей Володимир на 300грн, якщо хтось має якусь інформацію про нього, знає де він знаходиться, бо в мене тільки фото паспорта, напишіть будь-ласка на Viber +380668573724

   • Така ситуація сталась і зі мною. Можливо варто написати колективну заяву в поліцію на шахрайство. Степан не могли б ви дати свій номер телефону, щоб я міг з вами зв’язатись.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here