Головна Новини На облаштування Дальнього пляжу Тернопіль може отримати понад мільйон євро

На облаштування Дальнього пляжу Тернопіль може отримати понад мільйон євро

Над розвитком та покращенням Дальнього пляжу працюватимуть у міській раді цього року. Ця територія, як і раніше, залишається єдиним офіційним місцем для відпочинку і купання в літній період. Щодо «Циганки», то купатись там заборонено, хоча не виключено, що там теж облаштують пляж.

«У нас є традиційна зона для купання – Дальній пляж, – розповів Олег Соколовський, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології. – Наразі розробляється проект щодо його розширення і покращення. До нас також звернувся підприємець, який хоче зробити штучний пляж: це величезна територія закрита понтонами, де можна плавати, засмагати, відпочивати. В інших країнах таке вже є. Це питання обговорюється. Перевантаження Дальнього пляжу немає, ми часто перевіряємо його санітарний стан і створення інших зон, напевно, недоцільно, але якісь родзинки варто втілювати. «Циганка» – це рекреаційна зона, зараз робимо тротуари і буде зроблена там дорога з бруківки. Там немає зони для купання, про що зазначено на відповідних табличках. Але розглядаємо це питання також. Якщо санстанція дасть дозвіл, і якщо нам дозволять санітарні зони, то буде пляж і там.»

Купатись на «Циганці» неможна через те, що там необлаштоване дно, тобто є ями, і саме там найчастіше топляться люди, потрапляючи у, так звані, «банки».

«Там треба вирівнювати дно і робити піщаний насип, – додає Леонід Бицюра, заступник міського голови. – У цьому році будемо мати карту дна Тернопільського ставу, побачимо де є ями. Крім цього зараз формуємо підрозділ муніципальної поліції, який буде боротися із браконьєрами і рятувати людей. Для цього купимо катер, додаткове обладнання, яке дає можливість швидко знайти людину під водою. Для облаштування пляжу на «Циганці» треба зробити дно, і щоб були відповідні санітарно епідеміологічні показники.»

Щодо проекту покращення Дальнього пляжу, то місто пройшло у Польщі перший етап відбору проектів, які будуть фінансуватися за кошти Євросоюзу в рамках програми транскордонного співробітництва. Для другого етапу необхідно подати документи на землю та проектно-кошторисну документацію, яка пройшла експертизу. Цікаво, що офіційно ділянка під Дальній пляж не виділялася. І на найближчій сесії міськради депутатам презентують проект і запропонують закріпити 5 гектарів Дальнього пляжу за управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради. Відповідно до розробленого проекту, місто претендує на один мільйон 250 тисяч євро від Євросоюзу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here