Головна Новини На Монастирищині заборонили вживати воду з криниць

На Монастирищині заборонили вживати воду з криниць

На Монастирищині внаслідок негоди русло річки Дністер вийшло з берегів. Підтопило житлові будинки, громадські  будівлі, господарські двори, присадибні ділянки та сільськогосподарські угіддя у селищі Коропець, селах Устя-Зелене, Вістря, Бобрівники та Горигляди. Оскільки були розмиті вигрібні ями, дворові туалети та гноєсховища, вода у підтоплених криницях стала непридатною для вживання. У ній може бути вірус гепатиту А, черевного тифу, дизентерії, ентеровірусної інфекції та інших небезпечних хвороб, пише Файне

“Питна вода є однією з найважливіших запорук здоров’я людини, проте вона може бути і джерелом та фактором передачі небезпечних інфекційних хвороб, в першу чергу кишкових. Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», з метою попередження епідемічних ускладнень серед населення на потерпілих від паводків територіях, використання забрудненої колодязної питної води з підтоплених криниць забороняється, навіть для господарських потреб”, – повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Вживання води із забруднених джерел буде можливе після проведення санації та  дезінфекції криниць і  лабораторних досліджень води. З метою профілактики спалахів інфекційних хвороб фахівці радять:

  • Не вживати воду з джерел у місцях підтоплення та воду сумнівної якості з неперевірених джерел, яку бажано кип’ятити. Для пиття використовувати розливну бутильовану воду.
  • Не використовувати воду з відкритих водойм, невідомих криниць та джерел, які можуть бути забрудненими. У випадку підтоплення, забруднення джерел водопостачання – звертатись до органів місцевого самоврядування.
  • Для харчування використовувати тільки якісні продукти. Обов’язково дотримуватись технології приготування страв, особливо щодо термічної обробки м’ясних, кулінарних виробів із м’яса, риби, яєць, тощо. Овочі та фрукти добре промити питною водою, а для споживання дітьми – обдати окропом.
  • Дотримуватись правил особистої гігієни та стежити, щоб їх дотримувалися діти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here