Головна Новини На лікарняному будемо заробляти лише 80%!

На лікарняному будемо заробляти лише 80%!

Федерація роботодавців України та Мінсоцполітики готують зміну порядку оплати лікарняних, повідомили у прес-службі ФРУ. За даними ФРУ, вже розроблений проект постанови Кабміну, за яким дні хвороби працівнику оплатять в розмірі 80% його середньої зарплати, незалежно від стажу (це не торкнеться тих, хто вже має страхстаж понад 8 років: вони, як і раніше, отримають при хворобі 100% середнього заробітку, а ось нинішній молоді в майбутньому вже не оплатять 100%).
Нагадаємо: зараз тим, у кого страхстаж менше 5 років, оплачують при хворобі 60% середньої зарплати, з страхстажем 5-8 років можна розраховувати на 80%, понад 8 років – на 100%.
Як роз’яснила «Сегодня» топ-менеджер великого холдингу Валентина Федорова, за законом перші п’ять днів хвороби працівника оплачує роботодавець, тому новий порядок, з одного боку, їм вигідний – платити в цілому доведеться менше. Адже більшість співробітників хворіють 3-5 днів, тобто основні виплати лягають на підприємство, яке і так відраховує в Фонд соцстрахування до 35% від зарплати працівника. У той же час Федорова побоюється, що в перші 3-5 років виплати, навпаки, зростуть, тому що треба буде платити за лікарняне всім 80% (а комусь і 100%), і лише через роки, коли вийде на пенсію частина нинішніх «100%-ників», роботодавці дійсно почнуть економити.
У прес-службі Мінсоцполітики виданню сказали, що поки неясно, коли проект винесуть на Кабмін. А голова Федерації профспілок України нардеп Василь Хара вважає, що зміни звужують права громадян, тому навряд чи їх приймуть.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here