Головна Новини На контрактну службу вступило 45 тернополян

На контрактну службу вступило 45 тернополян

Лави Збройних Сил України поповнилися тернопільськими контрактниками.

На навчання за програмами навчально-бойової підготовки 13 жовтня до навчальних центрів Збройних Сил України, що розташовані на Чернігівщині, Київщині, Полтавщині, Харківщині та Криму відправилися 45 тернополян. Там вони укладуть контракт на проходження військової служби на посадах рядового складу і розпочнуть готуватися за військово-обліковими спеціальностями. Після навчання та успішного складання іспитів військовослужбовці направлятимуться у військові частини для проходження подальшої служби.

На Тернопіллі професійним відбором кандидатів на військову службу за контрактом займаються фахівці 162-го територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом. За словами ТВО начальника цього ТЦК майора Анатолія Єднака кандидатів на військову службу за контрактом відбирали досвідчені інструктори-«вербувальники». Вони знаються на психології людини, мають менеджерські здібності та добре знають військову справу.

– Інструктори проводили роз’яснювальну роботу серед населення. Вони розповідали майбутнім контрактикам про термін проходження військової служби, умови її проходження, заробітню плату. Ті, хто зважився на таке продовження свого життя, наперед знають, що їх очікує, – наголосив майор Анатолій Єднак.

Офіцер також зазначив, що зазвичай кандидати на військову службу за контрактом вихідці із тих районів області, де розташовані військові частини. Хоча цього разу бажання стати професійним військовим виявили представники фактично усіх районів Тернопільщини. Більшість із них стверджують, що пов’язати свою долю з армією мріяли давно. Серед майбутніх контрактників є й жінки, які, не без амбіцій, вирішили стати військовими.

– У війську бачу для себе певну перспективу. Окрім того, переконана, що дівчата витриваліші і сильніші за хлопців. Ну, не фізично, але морально – це факт, – зізналася кандидат на службу за контрактом Тетяна Чобіт.

Варто також зазначити, що таке навчання, а отже і комплектування української армії контрактниками здійснюється щоквартально. Ця система комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом відносно нова – запроваджена позавторік. Крім керованості самого процесу комплектування, вона дозволяє зменшити плинність кадрів не лише за рахунок покращення якісних показників, а й відбору найбільш свідомих кандидатів для проходження служби.

Загалом, з початку 2011 року на військову службу за контрактом фахівці 162 ТЦК направили у навчальні центри української армії понад сто шістдесят тернополян. Щоправда переважна більшість потенційних контрактників після навчання служитимуть поблизу власних домівок у військових частинах, розташованих на території Тернопільської області. Хоча є й такі, які обирають собі майбутнє не біля дому. Два із сорока п’яти теперішніх кандидатів на військову службу за контрактом пов’яжуть долю із Військово-Морськими Силами української армії. Після навчання у Севастополі їх чекає служба на флагмані вітчизняних ВМС – фрегаті «Гетьман Сагайдачний» та великому десантному кораблі «Костянтин Ольшанський».

– На «Ольшанському» вже два роки за контрактом мій брат служить. Іду до нього, там разом захищатимемо морські рубежі України, – повідомив кандидат на конктрактну службу у ВМС Віктор Смола.

У самих військових частинах військовослужбовців, які свідомо обирають військову службу чекають охоче.

– Такі військовослужбовці відповідальні, старанні у навчанні, вимогливі до себе та підлеглих, – зазначив заступник командира 11-ї Тернопільської окремої гвардійської артилерійської бригади 13-го армійського корпусу СВ ЗСУ з виховниї роботи підполковник Володимир Сімончук, який напередодні відправки майбутніх контрактників у навчальні центри знайшов нагоду поспілкуватися із кожним, хто планує після навчання пов’язати свою долю саме з Тернопільською артилерією.

Наступна відправка кандидатів на контрактну службу з Тернопільської області запланована вже на січень 2012 року.

Сайт ТОДА

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here